شیک‌های رژیمی برای اندام و چهره‌ای رویایی

0
25
شیک‌های-رژیمی

آرزوی بسیاری از مردم است که سالم‌تر زندگی کنند و از شر یک یا دو پهلو چربی خلاص شوند. از روش‌های مختلفی از جمله جراحی‌های زیبایی می‌توان برای لاغری استفاده کرد اما یکی از روش‌های ساده و بی‌دردسر که قرار است به آنان کمک کند، شیک‌های رژیمی است. اما آیا واقعا به کاهش وزن کمک می‌کنند؟ وقت آن است که سال جدید را با عدد کمتر روی ترازو شروع کنید. واقعیت تلخی است اما بسیاری از مردم هدف خوب خود را تنها پس از چند هفته از یاد می‌برند و به عادت‌های قدیمی خود باز می‌گردند. رژیم غذایی با نوشیدنی‌های رژیمی که می‌توانند جایگزین وعده‌های غذایی شوند، آسان‌تر می‌شود. اما آیا شیک کاهش وزن توصیه می‌شود؟

شیک رژیمی چیست؟

شیک‌های رژیمی، یک پودر لاغری با کالری کم است که با آب یا شیر کم‌چرب مخلوط می‌شود. به این ترتیب، جایگزینی برای یک وعده غذایی است که می‌تواند به تعادل انرژی و در نتیجه کاهش وزن، کمک کند. با این حال، تنها در صورتی محقق می‌شود که هر روز یک یا دو وعده غذایی اصلی را با چنین شیک‌های کاهش وزن به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کم کالری جایگزین کنید.

کاهش هوس

رژیم غذایی و لذت بردن از زندگی جدای از هم نیستند. به همین دلیل است که نوشیدنی‌های رژیمی در طعم‌های مختلف در دسترس هستند از انواع کلاسیک مانند وانیل یا توت فرنگی گرفته تا موز و نارگیل تا قهوه یا ماچا. اگر می‌خواهید به سرعت و راحت وزن کم کنید باید شیک‌های رژیمی را تجربه کنید. در این حالت کالری دریافتی خود را کاهش دادید اما احساس سیری دارید. این شیک‌ها برای موفقیت طولانی مدت کاهش وزن مناسب نیستند زیرا اگر شیک کاهش وزن بعد از رژیم قطع شود و دوباره به طور معمول خورده شود، به اصطلاح اثر یویو رخ می‌دهد و وزن بدن دوباره افزایش خواهد یافت. بنابراین برای کاهش وزن طولانی مدت، باید برنامه‌ای برای تغییر عادات سبک زندگی و رژیم غذایی قدیمی داشته باشید. شیک‌ها به دلیل پروتئین بالا، هوس را کاهش می‌دهند و شما را به خوبی سیر می‌کند.

ورزش

برای کاهش وزن به دو چیز نیاز دارید، ورزش کافی و رژیم غذایی کارآمد. این دقیقا همان جایی است که شیک‌های رژیمی کمک می‌کنند. به لطف محتوای پروتئین بالایی که دارند شما را برای مدت طولانی بدون مصرف کالری زیاد سیر نگه می‌دارند. ورزش نیز نه تنها به طور کلی در زندگی برای افزایش متابولیسم بلکه در ​​تضمین سطح اولیه رفاه، مهم است. ورزش همچنین در رابطه با کاهش وزن بسیار مهم است تا از شر انرژی اضافی که به بدن چسبیده است خلاص شوید. اگرچه ممکن است تمرین در حین مصرف رژیم شیک توصیه نشود اما جلسات قدرتی و استقامتی متوسط ​​باید چندین بار در هفته انجام شود تا به کاهش وزن مطلوب دست پیدا کنید.

رژیم غذایی

علاوه بر شیک‌های رژیمی، باید به یک رژیم غذایی متعادل نیز توجه کرد. پروتئین مورد بحث در حال حاضر بخشی جدایی ناپذیر داروخانه‌ها است. شیک به عنوان یک جایگزین وعده غذایی، یک وعده کامل را جایگزین و در زمان صرفه‌جویی می‌کنند، شما را برای مدت طولانی سیر نگه می‌دارند و تمام مواد مغذی مهم را بدون افزودن بیش از حد به کالری روزانه شما تامین می‌کنند. از مقاله بهترین غذاهای رژیمی جهان برای کاهش وزن نیز می‌توانید کمک بگیرید تا سریع‌تر به وزن دلخواهتان برسید.

مصرف شیک‌های رژیمی در عصر حتی باعث می‌شود که برخی افراد در خواب وزن خود را کاهش دهند (بسته به متابولیسم آن‌ها). ترکیب شیک رژیمی کاملاً توسط قانون تنظیم می‌شود. غذای مایع باید حداکثر 400 کیلوکالری در هر وعده داشته باشد و حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی خاصی بوده تا از کمبودهای تغذیه‌ای جلوگیری شود. همچنین دستورالعمل‌هایی برای حداقل نسبت کربوهیدرات‌ها و چربی‌های ضروری و همچنین حداکثر مقدار پروتئین وجود دارد.

نظم و انضباط

با مصرف شیک‌های رژیمی به طور منظم در مدت زمان نسبتاً کوتاهی به کاهش وزن برسید. نوشیدنی‌های رژیمی که از نظر ترکیبات با هم هماهنگ هستند، از همان ابتدا تمام مواد مغذی مهم را در اختیار بدن قرار می‌دهند تا در هنگام کاهش وزن، انتظار علائم کمبود مانند شکنندگی ناخن‌ها را نداشته باشید. اگر شعار شما کاهش وزن با پروتئین است، به شما توصیه می‌شود که رژیم غذایی خود را به طور کامل با شیک جایگزین نکنید، حتی اگر دستورالعمل‌های رژیم غذایی پروتئینی عالی پیدا کرده‌اید.

بیشتر اوقات، برنامه خاصی را با نوشیدنی‌های کاهش وزن دنبال می‌کنید. با این حال، به دلیل تنوع، شیک‌ها را می‌توان به راحتی با رژیم‌های غذایی دیگر ترکیب کرد. باید مشخص شود که از کدام رژیم غذایی پیروی می‌کنید و آیا می‌توانید آن را با نوشیدنی‌های رژیمی، کارآمد اجرا کنید. برخی از شیک‌های رژیمی نیز برای رژیم گیاهخواری یا وگان‌ها مناسب هستند.

جلوگیری از یویو

تعادل بین رژیم غذایی سالم و متعادل همراه با وعده‌های غذایی معمولی را آهسته و نرم کنید. این امر از شکستن یک رژیم غذایی بسیار کم کالری به عادات غذایی روزمره جلوگیری می‌کند.

هورمون چاق کننده

سطوح هورمونی بدن، برای موفقیت یک شیک کاهش وزن ضروری است. این به محض مصرف غذا و افزایش سطح قند خون افزایش می‌یابد. “هورمون چاق کننده” تضمین می‌کند که انرژی جذب شده به شکل قند از خون به صورت چربی ذخیره می‌شود. این سیستم را می‌توان به راحتی با مصرف یک شیک کاهش وزن با ترکیب مناسب مواد مغذی به جای یک غذا دور زد. این شیک‌های کاهش وزن معمولاً غنی از پروتئین، مواد معدنی و ویتامین‌ها هستند و همچنین باید دارای نسبت کم کربوهیدرات‌ها، کربوهیدرات‌های پیچیده‌ای باشند که به آرامی هضم می‌شوند یا به عنوان فیبر عمل می‌کنند. این کار احساس گرسنگی را از بین می‌برد و سطح قند خون بسیار آهسته افزایش می‌یابد. این اصل راز موفقیت شیک‌های رژیمی است و به شما اجازه می‌دهد تا به حداکثر موفقیت رژیم غذایی برسید!

مزایا و معایب شیک‌های رژیمی

اینکه چند وعده غذایی معمولی باید با شیک‌های رژیمی جایگزین شود به نوع رژیم و هدف مورد نظر شما بستگی دارد. متابولیسم در طول رژیم با دریافت انرژی کمتر در سطح طبیعی فعال باقی می‌ماند. مزایا و معایب شیک کاهش وزن:

مزایا

 • مقررات قانونی تنظیم شده برای ترکیب
 • کاهش وزن کارآمد
 • کاهش وزن بدون گرسنگی امکان‌پذیر است
 • به دلیل پروتئین موجود، از حفظ عضلات پشتیبانی می‌کنند
 • بهینه‌سازی متابولیسم
 • طعم‌های مختلف برای انتخاب

معایب

 • غذای مایع
 • رفتار غذا خوردن در ابتدا تغییر نمی‌کند
 • نظم و انضباط زیادی لازم است

زمان رژیم غذایی مهم است

مصرف صحیح مواد مغذی و پروتئین همان چیزی است که شیک‌های رژیمی ارائه می‌دهد. هر وعده حاوی حدود 200 کالری است که می‌توان آن را به عنوان جایگزینی وعده غذایی به شمار آورد. مواد معدنی و ویتامین‌ها نیز در نوشیدنی‌ها وجود دارد تا در مرحله کاهش وزن کمبود مواد مغذی نداشته باشید. پروتئین موجود در شیک‌ها با کاهش توده عضلانی مقابله خواهد کرد.

جایگزینی یک وعده غذایی کامل

شیک‌های رژیمی را هم برای کنترل وزن و هم برای کاهش وزن می‌توان استفاده کرد. این نوشیدنی‌ها جایگزین یک وعده غذایی کامل در نظر گرفته می‌شوند. برای اینکه رژیم خسته کننده نشود، در طعم‌های مختلف موجود هستند.

خرید

شیک‌های رژیمی را می‌توان در همه جا یافت. در داروخانه‌ها، سوپرمارکت‌ها و البته در اینترنت. برخی از آن‌ها شما را با وعده‌های کاهش وزن ساده و آسان و در نتیجه رسیدن به چهره رویایی که مدت‌ها است می‌خواستید، فریب می‌دهند. در حالت کلی شیک‌های استاندارد با داشتن ویتامین‌ها، مواد معدنی و درشت مغذی‌های کافی، قصد دارند همه چیز را در مدت زمان رژیم غذایی فراهم کنند تا بدن با مواد مغذی مهم تامین شود. علاوه بر این، مواد تشکیل دهنده باید تضمین کنند که شما تا زمانی که ممکن است سیر بمانید تا در نتیجه بتوانید رژیم را رعایت کنید. ارائه دهندگان مختلفی وجود دارد، اما اصل یکسان است. با نوشیدنی‌های رژیمی که آسان و سریع آماده می‌شوند، می‌توانید یک یا دو وعده غذایی را جایگزین و در نتیجه، وزن کم کنید.

مهمترین معیارهای مقایسه نوشیدنی‌های رژیمی

اگرچه به یک رژیم غذایی سالم و سرشار از ویتامین متعهد باشید، اما هر از گاهی، از خوردن پیتزا، ماکارونی یا چیزهای شیرین نیز لذت خواهید برد که مدت کوتاهی بعد، روی ترازو خود را نشان می‌دهد. برای کاهش وزن دوباره می‌توان از بهترین غذاهای گیاهی و شیک‌های رژیمی استفاده کرد که جایگزینی یک وعده غذایی کامل است بدان معنا که مدت طولانی‌تری سیر هستید و می‌توانید وعده غذایی بعدی را به تعویق بیندازید یا به طور کامل آن را حذف کنید.

کالری

از نظر تئوری، کاهش وزن با نوشیدنی‌های رژیمی بسیار آسان است. با شیک‌های رژیمی می‌توانید این کار را به طور خاص و راحت انجام دهید، زیرا یک وعده در مقایسه با بقیه وعده‌ها، کالری بسیار کم حدود 200 کالری دارد.

فیبر

فیبر (مانند اینولین یا پوسته پسیلیوم) این توانایی را دارد که مقادیر زیادی آب را نگه دارد و باعث تورم آن در معده شود. با مصرف زیاد فیبر متورم در معده، باعث تاخیر در تخلیه ‌شوید. این بدان معناست که احساس گرسنگی شما دیرتر شروع می‌شود. برای اینکه در طول رژیم گرسنه نشوید، مهم است که شیک‌های رژیمی شما فیبر کافی داشته باشد. غذاهای مایع با محتوای فیبر حداقل 3 گرم در هر 100 کیلو کالری، سرشار از فیبر در نظر گرفته می‌شوند. غذاهای مایع اگر حاوی حداقل 1.5 گرم فیبر در هر 100 کیلو کالری باشند، می‌توانند به عنوان منبع فیبر معرفی شوند.

قند

علاوه بر محتوای فیبر، توجه به میزان قند موجود در شیک‌ها نیز مهم است. برای پایین نگه داشتن کالری و جلوگیری از افزایش بیش از حد قند خون پس از مصرف، میزان قند آن باید حد امکان کم باشد. با این حال، هیچ یک از نوشیدنی‌های رژیمی، بدون شکر نمی‌شود. مقدار کمی شکر در شیک کاهش وزن برای معکوس نگه داشتن کالری مهم است. برنده آزمون در میان شیک‌های جایگزین وعده غذایی، شیکی است که قند کمتری داشته باشد. شیک‌های رژیمی با محتوای قند کمتر (حدود 5.8 گرم در هر وعده) نسبت به دیگر شیک‌های کاهش وزن قابل مقایسه است.

چربی‌ها

یک نوع روغن با کیفیت بالا نیز می‌تواند در شیک رژیمی وجود داشته باشد. منابع چربی باید همیشه وجود داشته باشد تا اسیدهای چرب ضروری و ویتامین‌های محلول در چربی جذب بدن شوند.

مواد معدنی

منبع کافی از مواد معدنی، عناصر کمیاب و ویتامین‌ها باید برای کاهش وزن سالم در شیک‌های رژیمی تضمین شود. با بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی، سوخت و ساز بدن نیز برای سوزاندن چربی و به طور کلی کاهش وزن تضمین می‌شود.

مواد افزودنی

از طعم‌ها، رنگ‌ها یا شیرین‌ کننده‌های مصنوعی در شیک‌های رژیمی باید در دوزهای کم استفاده شود، زیرا می‌توانند اثر تحریک ‌کننده‌ای بر کل ارگانیسم باشد. موضوع افزودنی‌ها و آلرژی‌ها باید مورد توجه کافی قرار گیرد. طعم‌ها، رنگ‌ها یا شیرین‌ کننده‌های طبیعی جایگزین خوب افزودنی‌های مصنوعی است. افزودنی‌هایی که در این دسته برای بدن شما مفید هستند شامل پروبیوتیک‎‌ها هستند که اثرات مثبت بر سلامت و متابولیسم دارند. یک پودر لاغری باکیفیت حاوی مواد افزودنی کمتر و عاری از آلرژن‌های رایج مانند گلوتن و لاکتوز است. تولیدکنندگان شیک‌ها نیز نسخه‌های بدون لاکتوز را ارائه می‌دهند.

طعم

طیف وسیعی از طعم‌های مختلف شیک‌های رژیمی وجود دارد. اینکه بهترین شیک رژیمی باید حاوی میوه واقعی باشد، به شما بستگی دارد. کاهش وزن با پروتئین در مقادیر زیاد و افزودن میوه واقعی امکان‌پذیر است. انتخاب طعم‌ها در بین تولیدکنندگان مختلف، گسترده است. اینها شامل توت فرنگی، موز یا شکلات و همچنین ترکیبات دیگر است. برخی از نوشیدنی‌های رژیمی نیز با طعمی خنثی عرضه می‌شوند تا بتوان از آن‌ها به روش‌های مختلفی استفاده کرد، به عنوان مثال در اسموتی‌ها.

اما شما همچنین می‌توانید دستورالعمل‌های رژیم غذایی با میوه کمتر و پروتئین بیشتری را امتحان کنید و پودر رژیم غذایی انتخابی خود را مخلوط کنید. برای اینکه بفهمید چه چیزی برای شما مناسب‌تر است، توصیه می‌شود که مقایسه انجام دهید و ابتدا یک بسته کوچک بخرید تا بتوانید طعم‌های مختلف را آزمایش کنید. متأسفانه معمولاً در داروخانه‌ها نمی‌توان از طعم آن نمونه برداری کرد. بنابراین شما با همان مشکلی که در اینترنت وجود دارد، روبرو هستید.

کاهش وزن با شیک، چگونه صورت می‌گیرد؟

شیک‌های رژیمی برای کاهش وزن موثر یا تثبیت وزن مناسب هستند. به دلیل محتوای پروتئین بالا و ترکیب مواد معدنی و ویتامین متعادل، آن‌ها در مقایسه با یک وعده غذایی معمولی، تأثیر کمتری بر سطح قند خون دارند، به این معنی که مقدار کمتری به اصطلاح “هورمون چاق کننده” ترشح می‌شود. در نتیجه، چربی سوزانده می‌شود، توده عضلانی به لطف محتوای پروتئین حفظ می‌شود و وزن کم می‌کنید. بنابراین احساس تناسب اندام دارید و به شکل دلخواه خود نزدیک می‌شوید.

به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کم کالری، یک یا دو وعده غذایی اصلی در هر روز با یک نوشیدنی‌های رژیمی جایگزین می‌شود. طبق قوانین، اینها حاوی حداکثر 250 کالری در هر وعده هستند. مصرف مایعات کافی نیز مهم است. نوشیدن بین دو تا سه لیتر آب در روز توصیه می‌شود. رژیم کم کالری شامل غذاهای دیگری نیز می‌شود، به همین دلیل باید به رژیم غذایی متعادل و متنوع و سبک زندگی سالم توجه کنید.

آیا واقعاً می‌توانید با شیک، وزن کم کنید؟

اگر کالری‌های اضافه بیشتری را هر از چند گاهی با میان وعده‌ها مصرف نکنید، می‌توانید انتظار کاهش وزن را داشته باشید. چرا؟ زیرا میزان کالری مصرفی در روز که با شیک کاهش وزن به دست می‌آورید کمتر از کالری مصرفی روزانه است. در صورت وجود چنین کمبود کالری، بدن نیازهای انرژی خود را از سلول‌های چربی و عضلانی خود تأمین می‌کند. اگر می‌خواهید وزن خود را حفظ کنید، هر روز یک وعده غذایی اصلی را با یک وعده کم کالری، جایگزین کنید.

آیا شیک پروتئینی برای کاهش وزن مفید است؟

از آنجایی این پودرها حاوی پروتئین بالایی است، این سوال که آیا از شیک‌های رژیمی پروتئینی نیز می‌توان برای کاهش وزن استفاده کرد، پیش می‌آید. خیر، این توصیه نمی‌شود زیرا تفاوت‌های اساسی بین کاهش وزن و شیک‌های پروتئینی وجود دارد. برخلاف پودرهای کاهش وزن، پودرهای پروتئینی فاقد بسیاری از مواد مهم برای کاهش وزن ایمن هستند.

منابع پروتئینی مانند سویا یا پروتئین‌های شیر نیز اساس برخی از شیک‌های رژیمی را تشکیل می‌دهند. با این حال، این نوشیدنی‌های کاهش وزن را نباید با شیک‌های پروتئینی کلاسیک اشتباه گرفت، زیرا پروتئین بدن را برای ساخت یا حفظ توده عضلانی تامین می‌کند. شیک‌های رژیمی جایگزین وعده‌های غذایی می‌شوند و بنابراین حاوی تمام مواد مغذی مهمی هستند که بدن شما در طول رژیم به آن نیاز دارد. اینها شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر هستند. وضعیت در مورد شیک‌های پروتئینی متفاوت است. این شیک‌ها جایگزین وعده‌های غذایی نیستند، بلکه مکمل آن‌ها هستند. این در ترکیبات آن‌ها نیز منعکس می‌شود که عمدتاً از پروتئین و فقط مقادیر بسیار کمی از سایر مواد مغذی تشکیل شده است. بنابراین پودرهای پروتئین کلاسیک برای کاهش وزن نیستند.

کدام وعده غذایی را با نوشیدنی‌های رژیمی جایگزین کنیم؟

شما می‌توانید خودتان تصمیم بگیرید که چه زمانی شیک‌های رژیمی را بنوشید و کدام وعده غذایی را با آن جایگزین کنید. از شیک کاهش وزن به نفع خود استفاده کنید تا همیشه در زندگی روزمره به کمبود کالری خود برسید و میزان دریافتی خود را با برنامه روزانه خود وفق دهید. صرف نظر از اینکه صبح برای صبحانه وقت ندارید، در طول روز کارهای زیادی برای انجام دادن دارید یا آنقدر خسته هستید که نمی‌توانید در شب به پخت و پز بپردازید، از شیک به عنوان جایگزین استفاده کنید.

چگونه شیک رژیمی خود را به درستی تهیه کنم؟

انواع شیک‌های رژیمی را می‌توان با انواع مایعات تهیه کرد. برای اکثر مردم، آب یک نیاز اساسی است. دسته‌های دیگر از نظر پایه مایع شیر و آب میوه هستند، البته باید به توصیه سازندگان توجه کنید. تهیه با آب در زندگی روزمره عملی‌تر از شیر یا آبمیوه است. علاوه بر این، تهیه شیک‌ها با آب که دارای قند کمتری است، تأثیر مثبتی در کاهش وزن دارد و باعث می‌شود چربی‌ها سریع‌تر آب شوند.

برای برخی از شیک‌های رژیمی، باید از شیر استفاده کنید، در غیر این صورت پودر شیک رژیمی به اندازه کافی حل نمی‌شود. به همین ترتیب، طعم بهتری از یک فرآورده با شیر نسبت به آب دریافت و همچنین پروتئین بیشتری جذب می‌کنید. پودر را در شیکر بریزید، مایع را اضافه کنید و تکان دهید، نوشیدنی‌ رژیمی برای کاهش وزن آماده است. مهم است که دقیقاً توصیه‌های سازنده را دنبال کنید تا از حداکثر انرژی 250 کیلوکالری در هر وعده تجاوز نکنید.

چگونه می‌توانم با شیک، کاهش وزن خود را تضمین کنم؟

شیک‌ها به تنهایی برای کاهش وزن سالم و طولانی مدت کافی نیستند. کربوهیدرات‌های سالم و پروتئین‌های باکیفیت را ترجیح دهید و به مقدار زیادی غذاهای تازه تکیه کنید. ورزش کافی نیز باید بخشی از رژیم غذایی شما باشد. در غیر این صورت بدن انرژی از دست رفته را به جای ذخایر چربی، از عضلات شما می‌گیرد. با یک رژیم غذایی سالم و جلسات ورزشی منظم و استفاده از شیک کاهش وزن، می‌توانید در دراز مدت به اندامی متناسب و سالم برسید.

چرا باید جدول چاپ شده روی شیک‌های رژیمی را مطالعه کرد؟

شما می‌توانید تولیدکنندگان قابل اعتماد را با این واقعیت بشناسید که تمام ارزش‌های غذایی مهم و مواد مورد استفاده را نشان می‌دهند. همچنین توصیه‌های درج شده بر روی محصول را باید مد نظر داشته باشید تا به نتیجه ایده‌آل برسید.

برای دیابتی‌ها مناسب است؟

بسته به منابع کربوهیدرات مورد استفاده در شیک کاهش وزن، شیک‌های رژیمی برای بیماران دیابتی نیز مناسب هستند. افرادی که از دیابت رنج می‌برند، حفظ سطح قند خون ثابت و در نتیجه محافظت از ترشح هورمون، برایشان بسیار مهم است. دیابتی‌هایی که می‌خواهند وزن کم کنند، نوشیدنی‌های رژیمی با کربوهیدرات‌های دیر هضم و پیچیده یا محصولاتی با شیرین کننده‌های طبیعی را انتخاب کنند.

سخن پایانی

شیک‌های رژیمی دارای نقاط قوت بسیاری هستند. هنگامی که یک شیک کاهش وزن می‌خرید، به دنبال آن باشید که قند کم و پروتئین و فیبر بالایی داشته باشد. وقتی صحبت از طعم به میان می‌آید، باید به تجربیات واقعی دوستان یا مشتریانی که هفته‌ها شیک را نوشیده‌اند، گوش دهید. زیرا شما به یک شیک قابل اعتماد نیاز دارید که در دراز مدت طعم خوبی داشته باشد و کاهش وزن را بسیار سرگرم کنند‌ه‌تر کند. همچنین ورزش در ترکیب با یک رژیم غذایی سالم و کافی، نوید موفقیت طولانی مدت در راه رسیدن به وزن دلخواه شما را می‌دهد.

منبع:

 • stern.de
 • vergleich.org
 • nu3.de

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید