نکات مهم برگزاری مراسمات به یاد ماندنی سال نو

0
27
نکات-مهم-برگزاری-مراسمات

در طول سال‌ها، ما میزبان هزاران و هزاران مهمان بوده‌ایم اما، ممکن است تعجب آور باشد که یکی از کارهای مورد علاقه ما میزبانی است. به عنوان تیمی از طرفداران مهمانی، ما به طور طبیعی به سمت یک میز ناهار خوری، احاطه شده توسط دوستان قدیمی و جدید، به اشتراک گذاشتن غذاهای خوشمزه و به طور کلی فقط لذت بردن از همراهی دیگران کشیده می‌شویم. مانند بسیاری از چیزهایی که ساده به نظر می‌رسند، ایجاد یک مهمانی شام به یاد ماندنی می‌تواند یک امر پیچیده باشد اما با دانستن نکات مهم برگزاری مراسمات بسیار آسان می‌شود.

پس از سال‌ها ترکیب مهارت‌های رستوران ‌داری با دانش خانگی، ما در مجموع چند فرمول ارائه کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا یک میزبان عالی باشید. به کمی الهام برای مهمانی امسال نیاز دارید؟ ما نکات مهم برگزاری مراسمات را برای مهمانی شب سال نو گردآوری کرده‌ایم، از مجالس پیژامه‌های غیررسمی و شب‌های بازی گرفته تا مراسم شلم و ماجراجویی در شهر. در این لیست نکات مهم برگزاری مراسمات ما چیزی برای خوشحال کردن هر مهمان شما وجود دارد.

نکات مهم برگزاری مراسمات برای میزبانی سال نو

میزبانی جشن سال نو یک راه فوق‌العاده برای گرد هم آوردن تمام خانواده و دوستان خود و جشن گرفتن پایان یک سال شگفت انگیز است. با این حال، برنامه ‌ریزی یک مهمانی می‌تواند استرس‌زا باشد – به خصوص زمانی که جشن بزرگی مانند شب سال نو باشد و نکات مهم برگزاری مراسمات را ندانید! آخرین چیزی که می‌‌خواهید این است که هیچ کس حاضر نشود یا مهمانان به دلیل کمبود جو و سرگرمی زودتر آنجا را ترک کنند. خوشبختانه، با برنامه‌ ریزی و سازماندهی ساده و همچنین دانستن نکات مهم برگزاری مراسمات، می‌توانید یک مهمانی عالی را میزبانی کنید که باعث می‌شود مردم در سال جدید از آن یاد کنند. برای کمک به برنامه ‌ریزی یک رویداد فراموش نشدنی، در اینجا چندین یک از نکات مهم برگزاری مراسمات برای میزبانی یک مهمانی جذاب و خاص سال نو آورده شده است:

میزبانی در یک مکان شگفت انگیز

اولین نکته از نکات مهم برگزاری مراسمات به یاد ماندنی سال نو، انتخاب یک مکان شگفت انگیز برای میزبانی رویداد است. مکان‌های مهمانی بسیار متنوعی وجود دارد – از هتل‌های 5 ستاره و عمارت مجلل گرفته تا رستوران‌ها و کافه‌های شبانه با غذاخوری‌های عالی و یا حتی منزلتان. نوع مکانی که انتخاب می‌کنید تا حد زیادی به اندازه رویداد، بودجه شما و فضایی که می‌خواهید ایجاد کنید بستگی دارد. اگر واقعاً می‌خواهید مهمانان خود را تحت تأثیر قرار دهید، یک هتل مجلل یا خانه اعیانی که فضایی زیبا را ارائه می‌دهد برای سال نو عالی است – در کنار تعداد زیادی از اعضای تیم برای کمک به شما!

علاوه بر این، بیشتر هتل‌ها برای جشن‌های سال نو بسیار مجهز هستند و می‌توانند گزینه‌های پذیرایی و سرگرمی عالی را به عنوان بخشی از یک بسته پیشنهادی ارائه دهند. این مورد به رفع برخی از استرس برنامه ‌ریزی کمک کرده و به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که مهمانی شما در شب بدون مشکل برگزار می‌شود. به یاد داشته باشید که مکان‌های محبوب سال نو از ماه‌ها قبل رزرو می‌شوند، بنابراین همیشه بهتر است هر چه زودتر جستجوی مکان را آغاز کنید.

برای آتش بازی عالی آماده شوید

هیچ جشنی بدون نمایش آتش بازی پر جنب و جوش کامل نمی‌شود و این مورد از ضروری‌ترین نکات مهم برگزاری مراسمات است! مردم صدها سال است که آتش بازی‌های شب سال نو را تماشا می‌کنند و نمایش‌های رنگارنگ اکنون نمادی از سال نو هستند. مهمانی شما بهانه‌ای عالی برای یک نمایش باشکوه و یا حتی شگفت زده کردن مهمانانتان است. همچنین باید به خاطر داشته باشید که بسیاری از مهمانان مهمانی شما تا نیمه شب چند نوشیدنی می‌نوشند و می‌خواهند از سرما فرار کنند و برای مهمانی به داخل خانه برگردند – مخصوصاً اگر خانه‌ای باشکوه باشد!

اگر قصد دارید یک نمایش آتش بازی ترتیب دهید، ابتدا با محل برگزاری مشورت کنید. برای مثال، برخی مکان‌ها به دلیل قرار گرفتن در یک روستای دورافتاده یا قرار گرفتن در کنار یک ساختمان، اجازه نمایش آتش بازی را نمی‌دهند. اگر محل برگزاری شما اجازه آتش بازی را می‌دهد، ممکن است این گزینه را داشته باشید که از طریق آن‌ها زمان نمایش را رزرو کنید یا ترتیبی دهید که شرکتی در شب بیاید و آتش بازی را برایتان راه اندازی کند.

چیزی برای همه سنین بیاورید

یکی از مهم‌ترین بخش‌های برنامه ‌ریزی یک جشن، ترتیب دادن فعالیت‌های جذاب و دوست داشتنی زیاد است تا همه را سرگرم کند. با استخدام یک دی جی یا گروه موسیقی زنده برای ارائه موسیقی و نگه داشتن مهمانان خود در تمام طول شب شروع کنید. همچنین باید سایر اشکال سرگرمی مانند بازی‌های مهمانی را در نظر بگیرید. اگر بچه‌هایی دارید که به مهمانی شما می‌آیند، از دیگر نکات مهم برگزاری مراسمات که حتماً باید به آن توجه کنید فعالیت‌های سرگرم‌ کننده برای کودکان در شب است. ممکن است ایده خوبی باشد که اتاقی برای کودکان با فضایی راحت برای استراحت، اسباب ‌بازی‌ها و بازی‌های سرگرم‌ کننده زیاد راه‌ اندازی کنید تا اگر بچه‌ها می‌خواهند از محل اصلی مهمانی فرار کنند، سرگرم شوند.

آن را باکلاس نگه دارید

جشن شما باید یک رویداد درجه یک باشد تا بیشتر از یک مهمانی معمولی را به مهمانان ارائه دهد. می‌توانید با رزرو یک مکان چشمگیر و برنامه ‌ریزی برای سرگرمی‌ها و فعالیت‌های هیجان ‌انگیز برای شب، شبی به یاد ماندنی را برای مهمانان خود به ارمغان آورید. مهمانی خود را با کارهای تکمیلی کوچکی مانند پذیرایی در نیمه شب و تزئینات زیبای جشن که از جمله نکات مهم برگزاری مراسمات هستند، خاص‌تر کنید.

شروع به برنامه ‌ریزی برای مهمانی عالی کنید!

شب سال نو یکی از بزرگ‌ترین و هیجان ‌انگیزترین جشن‌های سال است و فرصتی عالی برای گرد هم آوردن عزیزانتان. مردم در سراسر جهان مشتاقانه منتظر فرصتی هستند تا سالی را که به پایان می‌رسد جشن بگیرند و به استقبال سال نو بروند. از نکات مهم برگزاری مراسمات استفاده کنید تا به شما کمک کند جشن سال نوی عالی را میزبانی کنید تا شبی دیدنی برای مهمانان شما به یادگار بگذارد!

ایده برای جشن سال نو

جشن گرفتن سال جدید بسیار شیرین است اما ایده‌های کوتاه و نکات مهم برگزاری مراسمات سال نو چیست؟ ما به شما کمک خواهیم کرد. زنگ زدن و تبریک گفتن سال نو، کاری نیست که می‌خواهید انجام دهید، باید خاص باشید! بنابراین، اگر به دنبال ایده‌های الهام بخش و نکات مهم برگزاری مراسمات شب سال نو هستید، ادامه این مقاله برای شما مناسب است. ما نکات مهم برگزاری مراسمات را گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم یک جشن به یاد ماندنی در شب سال نو ترتیب دهید.

با این لیست متفکرانه از نکات مهم برگزاری مراسمات، ما چیزی برای خوشحال کردن مهمانان شما داریم. برگزاری یک مهمانی جشن سال نو نباید خسته کننده و پرهزینه باشد. با ایده‌های ذکر شده و نکات مهم برگزاری مراسمات برای جشن سال نو، می‌توانید از سال نو استقبال کنید و در عین حال در حد بودجه‌‌ی شما باشد. ما مطمئن هستیم که بیشتر این ایده‌ها در حالی که برای سال نو آماده می‌شوید به کارتان می‌آیند. بنابراین بدون تاخیر بیشتر، بهترین ایده‌های ما برای شما عبارتند از:

1. جار قطعنامه‌های اشتراکی

هر کسی که سال نو را جشن می‌گیرد قطعا تصمیمی برای سال نو دارد که در سال آینده به آن پایبند باشد، حتی اگر بیشتر آن‌ها فقط هفته اول ادامه داشته باشند. بنابراین، ما فکر می‌کنیم ایده خوبی خواهد بود که مهمانان شما یک تکه کاغذ را با قطعنامه‌های خود پر کنند و آن‌ها را در یک کوزه عمومی بریزید. فقط می‌توانید آن‌ها را برای خاطره نگه دارید، یا بخوانید و از مهمانان دیگر بخواهید که آن‌ها را به عنوان یک بازی سرگرم کننده حدس بزنند. این نکات مهم برگزاری مراسمات، مهمانی را برای شرکت ‌کنندگان جذاب‌تر می‌کند.

2. دکور جذاب

شما را نمی‌دانیم، اما ما یک غرفه عکاسی جذاب را در رویدادهای بزرگ دوست داریم. چه کسی عاشق ثبت خاطرات فراموش نشدنی با نزدیک‌ترین و عزیزترین خود نیست؟ و اگر نمی‌توانید خرج زیادی برای دکور و عکاس کنید، ساخت غرفه عکس، با وسایل سرگرم کننده و دوربین تلفن به همان اندازه خوب است. بنابراین اگر دکور با بودجه شما نمی‌گنجد، نگران نباشید، همیشه راهی وجود دارد.

3. کوکتل‌های جذاب سرو کنید

سرو کوکتل جز ایده‌های فوق‌العاده و از نکات مهم برگزاری مراسمات برای هر مهمانی است. مخصوصاً وقتی صحبت از مهمانی‌های شب سال نو می‌شود، زیرا اساساً برای نوشیدن با عزیزان شما ساخته شده‌اند. تهیه چند کوکتل آماده هنگام ورود مهمانان راهی عالی برای پذیرایی اولیه است. دقیقاً مانند غذا، شما چیزی می‌خواهید که به شما امکان می‌دهد بیشتر آماده سازی را از قبل انجام دهید (نمی‌خواهید تمام شب را با یک شیکر در دست بگذرانید). نوشیدنی‌های انرژی زا خانگی نیز راه دیگری برای پذیرایی از میهمانان می‌باشد.

4. یک “ضیافت نیمه شب” داشته باشید

همانطور که ساعت به 12 می‌رسد، به نظر می‌آید افراد بعد از گذراندن برنامه‌ها، کمی بداخلاق می‌شوند. بنابراین ما فکر می‌کنیم پس از اینکه سال جدید را با عزیزان خود جشن گرفتید از نکات مهم برگزاری مراسمات سال نو است که یک “تم نیمه شب” سرگرم کننده داشته باشید. به سراغ فینگرفود خوشمزه بروید و در مورد سال آینده با یکدیگر صحبت کنید.

5. همخوانی

دانستن نکات مهم برگزاری مراسمات این شب را به یاد ماندنی‌تر می‌کند. با نزدیک‌ترین و عزیزترین‍هایتان برای «خواندن» در سال جدید آماده شوید. از همه مهمانان خود بخواهید نام و آهنگ‌های انتخابی خود را از قبل بنویسند و یک آهنگ گروهی اجرا کنید. آهنگ انتخابی شما چیست؟

6. فانوس‌های سال نو

ما عاشق این هستیم که همه افکار و نگرانی‌هایمان را در یک فانوس بگذاریم و فقط بگذاریم همه آن‌ها بروند، چه تجربه شفابخشی. بنابراین، چرا این کار را برای دوستان و خانواده خود در جشن‌های سال نو انجام ندهیم؟ اکثر افراد احتمالاً احساس می‌کنند که وزنه‌ای از روی شانه‌هایشان برداشته می‌شود زمانی که گذشته را رها کنند و سال جدید را با ذهنیتی روشن و تازه، در آغوش گیرند. بعلاوه، زیبا به نظر می‌رسد، بنابراین یک موقعیت برد/برد است!

7. یک مهمانی شام ترتیب دهید

برای میزبانان سخت‌گیرتری که به دنبال جشنی آرام‌تر با عزیزان خود هستند، ممکن است ترجیح دهند در شب سال نو یک مهمانی شام برگزار کنید. از نکات مهم برگزاری مراسمات که واقعا می‌تواند سرگرم کننده باشد، ایده یک غذای سبک «بیا با من شام بخور»، که در آن همه مهمانان غذای خود را می‌آورند و بهترین غذا قبل از نیمه شب رأی گیری می‌شود. چقدر این ایده سرگرم کننده است!

حدس بزنید چه کسی برای شام می‌آید؟

شاید انتظار داشته باشید که بگوییم مهم‌ترین عنصر از نکات مهم برگزاری مراسمات، غذا است. اما، در واقع، این افراد  هستند که با آن‌ها شام می‌خورید. یکی از موارد مورد علاقه ما در مورد مهمانی‌های شام این است که مجبور نیستید سریع میز را رها کنید. عجله‌ای وجود ندارد، بنابراین افرادی را دعوت کنید که می‌توانید از گذراندن زمان با آن‌ها لذت می‌برید، هر چقدر که طول بکشد. ترکیبی متفکرانه از مهمانان پایه‌ که می‌توان یک شب عالی را با آنان ساخت. سعی کنید افرادی را دعوت کنید که ممکن است یکدیگر را نشناسند، اما فکر می‌کنید با هم کنار می‌آیند. هیچ میانبری بهتر از یک مهمانی شام برای ایجاد و تقویت روابط دوستانه وجود ندارد.

داشتن ترکیبی از افراد با پیشینه‌های مختلف نیز ایده خوبی است. از روی تجربه، اگر یکسری سرآشپز را دعوت کنید، آن‌ها فقط در مورد سرآشپز بودن صحبت خواهند کرد و این به نوعی کسل کننده است. در زمان دعوت، مطمئن شوید که نیازهای غذایی همه را نیز برآورده کرده‌اید. یکی دیگر از نکات مهم برگزاری مراسمات مکان نشستن میزبان است. تنها پیشنهاد ما این است که در نزدیک‌ترین نقطه به آشپزخانه بنشینید. این به شما امکان می‌دهد بدون ایجاد اختلال در جریان مکالمه،همه چیز را بررسی کنید. برای این منظور، اگر واقعاً در مورد میزبانی جدی هستید – توصیه می‌کنیم روی یک میز بیضی یا دایره‌ای سرمایه گذاری کنید. آن‌ها مساعدترین راه برای معاشرت هستند و به مردم اجازه می‌دهد آزادانه صحبت کنند.

پارادوکس آشپز/میزبان

وقت خود را بین نقش‌های خود به عنوان آشپز و میزبان متعادل کنید. از بهترین راه‌ها برای صرف زمان کمتر در آشپزخانه، برنامه ریزی منویی است که به خوبی می‌شناسید، پر از غذاهایی که به راحتی آماده می‌شوند و به تلاش زیادی نیاز ندارند. وقتی نوبت به منو می‌رسد، ما دوست داریم قانون شماره یک را در ذهن داشته باشیم: هرگز دستور پختی را که قبلا تهیه نکرده‌‌اید درست نکنید. به ما اعتماد کنید. پیشنهاد می‌کنیم شب را با یک غذای سرد یا میان ‌وعده برای مهمانانتان در بدو ورود شروع کنید.

غذای داغ قطعاً گزینه‌ای است که می‌توانید برای غذای اصلی خود انتخاب کنید. آب‌پز، خورش یا لازانیا را در نظر بگیرید. ما همچنین این را با چند طرح برای به اشتراک گذاشتن همراه خواهیم کرد – تا مهمانان شما بتوانند غذای خود را مطابق با ترجیحات خود میل کنند. در نهایت، ما دوست داریم همه چیز را با یک دسر سرد، میوه‌های فصل یا مجموعه‌ای از پنیرها بپیچیم. لازم نیست مهمانی‌های شام مجلل و عالی باشند، اما اگر می‌خواهید ولخرجی کنید، به بازار محلی خود بروید و بهترین مواد اولیه و تنقلات را که می‌توانید بخرید. محبوب‌ترین دسرهای آمریکایی در سال ۲۰۲۳ نیز گزینه‌ی دیگری برای جذاب‌تر کردن مهمانی شما هستند.

جزئیات

از نشان دادن شخصیت خود از طریق ظروف شیشه‌ای، گل‌ها، ظروف غذاخوری و ظروف مورد علاقه خود نترسید. یکی از خاص‌ترین نکات مهم برگزاری مراسمات موسیقی می‌باشد و خوب است که در طول شب مراقب صدا باشید. همانطور که مکالمه کم و زیاد می‌شود، ممکن است لازم باشد آن را بالا و پایین کنید.

  • نورپردازی به تنظیم روحیه کمک می‌کند. به هر قیمتی شده از نورهای زیاد خودداری کنید (هیچ کس نمی‌خواهد احساس کند که در یک فروشگاه بزرگ مشغول غذا خوردن است). شمع‌ها حس و حال خوبی می‌دهند و از نکات مهم برگزاری مراسمات می‌باشند اما ضروری نیستند.
  • اگر از دستمال سفره استفاده می‌کنید، تا کردن آن‌ها قبل از آمدن مهمان‌ها جزئیات کوچکی است که می‌تواند تاثیر قابل ‌توجهی بگذارد. صرف زمان برای اطمینان از اینکه تمام وسایل میز شما به طور مساوی فاصله دارند نیز در این دسته قرار می‌گیرد.
  • وقتی صحبت از کارد و چنگال می‌شود، چنگال‌ها را در سمت چپ و چاقوها را در سمت راست قرار دهید. همین مورد در مورد لیوان‌های نوشیدنی نیز صدق می‌کند. سپس هر چیز دیگری را که ممکن است نیاز داشته باشید، مانند قاشق دسر، در نظر بگیرید.

سخن پایانی

زنگ زدن در سال نو تنها چیزی نیست که بخواهید انجام دهید! تصمیم گیری در مورد اینکه چگونه می‌خواهید فرا رسیدن سال نو را جشن بگیرید یک فعالیت برنامه ریزی شده است. به هر حال، آداب و رسوم زیادی در سال نو وجود دارد که باید آن‌ها را انجام دهید و مهمانی‌هایی که باید برگزار کنید. سال نو خیلی بیشتر از یک مهمانی است. به هر حال، همه چیز در مورد استقبال از سال جدید در کنار عزیزانتان است. با داشتن بازی‌ها، مهمانی را به یک شب سرگرم کننده تبدیل کنید. از نکات مهم برگزاری مراسمات بازی‌های رومیزی، بازی‌های فکری و غیره می‌باشد که می‌توانید انجام دهید. شب خوبی داشته باشید.

منبع:

  • manorbythelake.co.uk
  • attica.com.au
  • magicbricks.com
  • southernliving.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید