مواد پر خطر در برخی از خمیر دندان های نامناسب

0
118
شستن دهان بعد از مسواک زدن
شستن دهان بعد از مسواک زدن

آیا تا به حال از مواد موجود در خمیر دندان چیزی شنیده اید ؟ می دانید خمیر دندانی که استفاده می کنید پر از مواد شیمیایی خطرناک است که اگر به صورت استاندارد تهیه نشده باشد می تواند سلامتی شما را تهدید کند؟ هر وقت که مسواک میزنید مواد موجود در خمیردندان جذب خون می شود ،الان زمان آن فرا رسیده که ببینید چه موادی در خمیر دندان وجود دارد که می تواند عامل بیماری شود.

ترکیبات موجود در برخی از خمیردندان ها موجب بیماری کبد، کلیه و سرطان می شود.

تری کلزان

تریکلزان یک ترکیب آنتی باکتریایی است که در خمیر دندان کاربرد دارد دانشمندان و بیان کرده اند تری‌کلزون تاثیر منفی روی هورمون های تیروئید می گذارد و با خارش پوست اختلال غدد درون ریز مقاومت آنتی بیوتیک ارتباط دارد.

رنگ های مصنوعی

این رنگهای مصنوعی باعث بیماری های بی شماری مثل آسم، سردرد و حتی سرطان میشود.

گلیسیرین

گلیسیرین یکی از ترکیب های الکل است که ریشه حیوانی و گیاهی داردو از جذب مواد مغذی جلوگیری می کند.

پلی اتیلن گلکول

پلی اتیلن گلکول پلاستیکی است که در بسته بندی خمیر دندان استفاده می شود که باعث خارش چشم پوست بینی و گلو می شود همچنین ضعف سردرد گیجی افسردگی سیستم عصبی مرکزی رادرپی دارد.

فلورید

حدود 95 درصد از خمیر دندان ها یی که در آمریکا به فروش می رسد حاوی فلورید است خوردن فلورید خمیر دندان باعث خارش پوست بیماری دل وحتی اختلالات گلوکز می شود.

سرفکتنت سدیم لوریل

این ماده به راحتی جذب خون می شود و سرطان زا است و باعث زخم دهان، خارش پوست و عدم تعادل هورمون ها می شود.

سوربیتول

سوربیتول ماده قندی الکل است که بدن با درجه کمی متابولیزم میکند. وقتی سوربیتول وارد بدن شود باکتری های دهان قند الکل را ترش می کنند که باعث نفخ گاز ومشکلات دیگر می شود.

قند مصنوعی

اسپارنیم و قندهای مصنوعی دیگر درخمیردندان ها استفاده می شود. این قندها از طریق خون به نقاط دیگر بدن مثل مغز می رود و تبدیل به فرومالدهید میشود که باعث سردرد گیجی اسهال مشکلات معده و روده، سرگیجه و کرخی می شود.

پروپلی لین گلی

پروپلی لین گلی درخمیر دندان ها و همین طور ضد یخ ها استفاده می شود وسم فراوانی دارد که باعث سوزش چشم پوست ریه می شود.

دی اتانولامین Cerine

این ماده به عنوان مخرب هورمونها شناخته شده و با مواد دیگر واکنش نشان می دهد و مواد سرطانی ایجاد می کند که به نام ان دی یی ای میشناسیم و با سرطان مری ،کبد مثانه ارتباط دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید