مشاغل مناسب معلولین در سال 2023

0
42
مشاغل-مناسب-معلولین

افراد معلول و کم توان در یافتن و حفظ شغل با چالش‌های متعددی روبرو هستند، اما با حمایت و منابع مناسب، بسیاری از آن‌ها قادر به مشارکت در کارها می‌شوند. با افزایش کار از راه دور و فناوری، اکنون فرصت‌های بیشتری برای افراد معلول وجود دارد تا در کار‌های متفاوت مشارکت نمایند. در این مقاله مشاغل مناسب معلولین، آمار رشد شغل، متوسط ​​حقوق و مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت در هر یک گفته شده است. با فراهم کردن شغل‌های مناسب برای افراد کم توان، می‌توانیم به ترویج برابری و فراگیری در نیروی کار کمک کنیم و به افراد معلول اجازه دهیم تا به پتانسیل کامل خود برسند و به جامعه کمک کنند.

لیست بهترین مشاغل مناسب معلولین

به عنوان یک فرد معلول به دنبال یک شغل آسان هستید؟ ما از شما دعوت می‌کنیم تا به مشاغل مناسب معلولین ما نگاهی بیندازید تا مشاغل دوستدار معلولان را پیدا کرده و برای آن‌ها درخواست دهید که ممکن است مورد علاقه شما باشد.

1. نماینده خدمات مشتری

نمایندگان خدمات مشتری، مسئول پاسخگویی به سوالات مشتریان و حل مشکلات از طریق تلفن، ایمیل یا چت هستند. این شغل یکی از ایده‌آل‌ترین مشاغل مناسب معلولین است زیرا به حداقل فعالیت بدنی نیاز دارد و در رده کار در خانه قرار می‌گیرد. پیش‌بینی می‌شود استخدام نمایندگان خدمات مشتری از سال 2019 تا 2029 پنج درصد رشد کند و حدود 57900 شغل جدید اضافه شود. متوسط ​​دستمزد سالانه نمایندگان خدمات مشتری حدود 33750 دلار است.

2. کارمند ورود اطلاعات

متصدیان ورود اطلاعات، مسئول وارد کردن دقیق اطلاعات به سیستم‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی رایانه‌ای هستند. این کار به حداقل فعالیت بدنی نیاز دارد و اغلب می‌توان آن را در خانه نیز انجام داد. این ویژگی‌ها آن را به یکی از مشاغل مناسب معلولین ویلچری تبدیل می‌کند. بسیاری از شرکت‌ها امروزه با اوج داده‌های بزرگ مواجه و نیازمند یک کارمند ورود داده هستند. استخدام کارمندان ورود اطلاعات همچنان رقابتی است و شرکت‌ها عمدتا افراد دور کار را استخدام می‌کنند. متوسط ​​دستمزد سالانه برای کارمندان ورود اطلاعات حدود 32890 دلار است.

3. محتوا نویس

نویسندگان محتوا برای مشتریان مختلفی از جمله مجلات، وب‌سایت‌ها و شرکت‌ها محتوای نوشتاری ایجاد می‌کنند. این شغل نیز یکی از بهترین مشاغل مناسب معلولین است زیرا فعالیت بدنی جزئی و فرصت‌های کار در خانه بسیار زیادی دارد. همچنین، به افراد اجازه می‌دهد تا با سرعت خود روی پروژه‌های مورد علاقه‌شان کار کنند. معمولاً این یکی از مشاغلی است که برای افراد کم توان ذهنی توصیه می‌شود زیرا می‌توانند در مورد نحوه برنامه ریزی زمان خود تصمیم گیرند. رشد صنعت محتوا نویسی به طور خاص پیگیری نمی‌شود، اما افزایش تقاضا برای محتوای نوشتاری ممکن است به فرصت‌های بیشتری در این زمینه منجر شود. متوسط ​​نرخ ساعتی برای نویسندگان محتوا 24 دلار است.

4. معلم آنلاین

معلمان آنلاین با دانش آموزان از طریق اینترنت کار می‌کنند تا به آن‌ها در مطالعاتشان کمک کنند. این شغل به حداقل فعالیت بدنی نیاز دارد و می‌تواند به معلولان کمک کند تا با یک گروه ارتباط برقرار کنند و دانش خود را آموزش دهند. تدریس خصوصی آنلاین نیز یکی از بهترین مشاغل مناسب معلولین و همچنین از شغل‌های توصیه شده برای افراد مبتلا به ام اس است. در حال حاضر، متوسط ​​نرخ ساعتی معلمان آنلاین 25 دلار است و این می‌تواند بسته به تعداد جلسات برای هر دانش آموز و تعداد دانش آموزانی که مایل به شرکت در آن کلاس هستند، متفاوت باشد.

5. رونویسی

یکی دیگر از شغل‌های مناسب برای افراد کم توان، رونویسی است. رونویسی‌نویس‌ها ضبط‌های صوتی و تصویری را به متن نوشتاری تبدیل می‌کنند. این کار را می‌توان در خانه یا دفاتر آرام و راحت انجام داد که تمرکز را برای کار فراهم می‌کند. این یک انتخاب عالی برای افراد مبتلا به OCD است. متوسط ​​دستمزد ساعتی برای رونویسان برای آخرین تحقیق در سال 2019، 15.8 دلار بود.

6. مدیر رسانه‌های اجتماعی

یکی از مشاغل مناسب معلولین و همچنین افراد ناشنوا یا کم شنوا این عنوان است. مدیران رسانه‌های اجتماعی مسئولیت مدیریت حضور شرکت در رسانه‌های اجتماعی، از جمله ایجاد و زمان‌بندی پست‌ها، پاسخ به نظرات، تجزیه و تحلیل معیارهای رسانه‌های اجتماعی را بر عهده دارند. این کار را می‌توان به راحتی از خانه انجام داد، اما هنوز برخی از شرکت‌ها علاقمندند در دفاترشان حضور داشته باشید. اهمیت روزافزون شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی و تبلیغات، فرصت‌های بزرگی را در این زمینه پیش‌بینی می‌کند. متوسط ​​حقوق سالانه مدیران رسانه‌های اجتماعی 50390 دلار است.

7. نماینده مرکز تماس دورکار

نمایندگان مرکز تماس از راه دور به سوالات مشتریان رسیدگی و مشکلات را از طریق تلفن حل می‌کنند. مشابه نمایندگان خدمات مشتری، اما صرفاً بر تماس‌های ورودی یا خروجی متمرکز است. پیش‌بینی می‌شود که استخدام نمایندگان مراکز تماس تا سال ۲۰۲۹ رشد ۶ درصدی داشته باشد و حدود ۷۱ هزار شغل ایجاد کند. متوسط ​​دستمزد ساعتی برای این عنوان از لیست مشاغل مناسب معلولین، 16 دلار است.

8. فروشنده آنلاین / تجارت الکترونیک

فروشندگان آنلاین می‌توانند از پلتفرم‌هایی گوناگون برای فروش کالاها و خدمات به مشتریان استفاده کنند که معمولاً با یک فروشگاه آنلاین یا فروشگاه خودشان مرتبط است. صنعت خرده فروشی آنلاین به سرعت در حال رشد است و افزایش محبوبیت تجارت الکترونیک فرصت‌های شغلی زیادی را برای فروشندگان آنلاین به ارمغان می‌آورد. این عنوان از لیست مشاغل مناسب معلولین از شغل‌های توصیه شده برای افراد مبتلا به ADHD در سال 2023 است. درآمد متوسط ​​فروشندگان آنلاین بسته به محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهند و اینکه برای یک شرکت کار می‌کنند یا کارآفرین هستند، بسیار متفاوت است.

9. توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب سایت‌ها را طراحی، ایجاد و نگهداری می‌کنند. علاوه بر شانس کار در خانه، یک توسعه دهنده وب فرصت‌های زیادی برای کار در شرکت‌های بزرگ فناوری و همچنین توسعه مهارت‌های بسیاری در زمینه نرم افزار را دارد. پیش‌بینی می‌شود اشتغال توسعه دهندگان وب تا سال 2029 هشت درصد رشد کند و حدود 24000 شغل جدید اضافه شود. این نیز یکی از مشاغل مناسب معلولین نابینا و کم بینا است که همچنین به افراد مبتلا به اوتیسم هم توصیه می‌شود. متوسط ​​دستمزد سالانه توسعه دهندگان وب حدود 73760 دلار است.

10. رونویسی پزشکی

رونویسان پزشکی گزارش‌ها و یادداشت‌های پزشکی دیکته ‌شده توسط پزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را رونویسی می‌کنند. این عنوان از لیست مشاغل مناسب معلولین اغلب در خانه انجام می‌شود و بیشتر شرکت‌ها آموزش‌های مناسبی را برای انجام وظایف و معرفی اصطلاحات پزشکی ارائه می‌دهند. رونویس‌های پزشکی میانگین دستمزد ساعتی 16.4 دلار دارند.

11. نویسنده فنی

نویسندگان فنی دستورالعمل‌های فنی، راهنمای کاربر و انواع اسناد مکتوب را برای محصولات، خدمات و سیستم‌ها ایجاد می‌کنند. این مورد از مشاغل مناسب معلولین نیازمند توجه شدید به جزئیات و دستورالعمل‌ها و همچنین علاقه به کارهای یکنواخت است. پیش‌بینی می‌شود اشتغال نویسندگان فنی تا سال 2029 ده درصد رشد کند. متوسط ​​دستمزد سالانه نویسندگان فنی در ایالات متحده حدود 72850 دلار است.

12. نظرسنجی آنلاین

نظرسنج‌های آنلاین نظرات و بازخورد خود را در مورد محصولات، خدمات و طرح‌های بازاریابی در ازای حق‌الزحمه ارائه می‌کنند. این شغل برای معلولانی ایده‌آل است که می‌خواهند درآمد دوم یا شغلی برای اوقات فراغت خود پیدا کنند. محبوبیت فزاینده‌ای از تحقیقات بازار وجود دارد که فرصت‌های بیشتری را در زمینه نظرسنج‌های آنلاین پیش‌بینی می‌کند. میانگین پرداختی برای شرکت کنندگان در نظرسنجی آنلاین بسیار متفاوت است، اما بسیاری از شرکت‌های نظرسنجی پرداختی در محدوده 0.50 تا 5 دلار در هر نظرسنجی تکمیل شده، ارائه می‌دهند.

13. دفتردار دور کار

دفتردارهای دور کار یکی دیگر از مشاغل مناسب معلولین است که مسئولیت نگهداری سوابق مالی افراد و سازمان‌ها را بر عهده دارند. این کار اغلب می‌تواند در خانه انجام شود و تفکر منطقی را در افراد ناتوان تقویت می‌کند. پیش‌بینی می‌شود اشتغال حسابداران تا سال 2029 چهار درصد رشد و حدود 33800 شغل ایجاد کند. متوسط ​​دستمزد سالانه برای حسابداران حدود 41000 دلار است.

14. معلم آنلاین انگلیسی / زبان

معلمان آنلاین انگلیسی، زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم از طریق اینترنت به دانش آموزان آموزش می‌دهند. در صورت تسلط به زبان‌های دیگر می‌توانند خدمات خود را گسترش دهند. این یکی از مناسب‌ترین شغل‌های مناسب برای افراد کم توان است زیرا می‌توانند در خانه انجام دهند و زمان خود و مشتریانشان را نیز مدیریت کنند. تقاضا برای آموزش زبان انگلیسی در سراسر جهان مطمئنا نیاز به معلمان بیشتر انگلیسی در فضای مجازی دارد. متوسط ​​نرخ ساعتی معلمان انگلیسی آنلاین بسیار متفاوت است، اما بسیاری از شرکت‌ها نرخ‌هایی را در محدوده 15 تا 30 دلار در ساعت ارائه می‌دهند.

15. Telecommuting Grant Writer

Telecommuting Grant Writer برای سازمان‌ها تحقیق می‌کنند و پیشنهادات کمک مالی می‌نویسند. همچنین از سازمان‌های دولتی، بنیادها و شرکت‌ها نیز کمک می‌گیرند. این شغل به مهارت‌های ارتباطی قوی و کار گروهی نیاز دارد تا به درستی به آنچه سازمان‌ها به دنبال آن هستند، پرداخته شود. این عنوان از لیست مشاغل مناسب معلولین نیز یکی از مشاغل توصیه شده برای افراد مبتلا به اختلال دو قطبی می‌باشد. رشد سازمان‌های غیرانتفاعی رو به افزایش است و پروژه‌های بیشتری نیاز به بودجه از سوی دولت‌ها و منابع دیگر دارند. متوسط ​​نرخ ساعتی برای نویسندگان مالی دورکار 30 دلار است.

16. دستیار مجازی

دستیارهای مجازی، از راه دور به مشتریان پشتیبانی اداری ارائه می‌دهند. این شغل به فعالیت بدنی کمی نیاز دارد و اغلب می‌توان آن را در خانه انجام داد. پس این شغل انتخابی ایده‌آل از بین مشاغل مناسب معلولین است. اطلاعات خاصی در مورد رشد مشاغل دستیار مجازی در دسترس نیست، اما افزایش محبوبیت کار از راه دور ممکن است به فرصت‌های بیشتری در این زمینه منجر شود. متوسط ​​نرخ ساعتی دستیاران مجازی 17 دلار است.

17. مترجم

این کار شامل ترجمه مطالب نوشتاری از یک زبان به زبان دیگر است. اگر فردی بیش از دو زبان تخصص داشته باشد، فرصت‌ها گسترده‌تر می‌شوند. کارهای ترجمه را می‌توان از خانه به عنوان فریلنسر شرکت‌ها و همچنین از دفاتر بدون فعالیت بدنی انجام داد. همچنین یکی از مشاغل مناسب معلولین به صورت پاره وقت است. پیش‌بینی می‌شود استخدام مترجمان تا سال 2029 نوزده درصد رشد کند. متوسط ​​دستمزد مترجمان دورکار حدود 22 دلار در ساعت است.

18. تحلیلگر داده

تحلیلگران داده یکی از عناوین مشاغل مناسب معلولین است که مسئول جمع آوری، تجزیه، تحلیل و تفسیر مقادیر زیادی از داده‌ها هستند تا به سازمان‌ها در تصمیم گیری آگاهانه تجاری کمک کنند. آن‌ها به دانش قوی ریاضی و تحلیلی نیاز داشتند. پیش‌بینی می‌شود اشتغال تحلیلگران داده تا پایان دهه، 11 درصد رشد کند و حدود 28900 شغل اضافه شود. متوسط ​​دستمزد برای تحلیلگران داده 37 دلار در ساعت است.

19. برنامه‌ریز رویداد مجازی

برنامه‌ریزان رویدادهای مجازی رویدادهایی مانند عروسی‌ها، کنفرانس‌ها و سایر رویدادهای ویژه را از یک مکان دور هماهنگ می‌کنند. یک برنامه‌ریز رویداد مجازی باید مهارت‌های سازمانی و ارتباطی و همچنین توانایی کار کردن تحت فشار را داشته باشد. در حالی که هنوز از خانه و با تلاش فیزیکی کم کار می‌کند. متوسط ​​نرخ ساعتی برای برنامه‌ریزان رویداد مجازی 20 تا 40 دلار است.

20. طراح گرافیک

آخرین عنوان لیست مشاغل مناسب معلولین مختص گرافیست‌ها است. طراحان گرافیک مفاهیم بصری را با استفاده از نرم‌افزار رایانه‌ای یا با دست ایجاد می‌کنند تا با ایده‌هایی ارتباط برقرار کنند که الهام‌بخش، اطلاع‌رسانی یا مجذوب مخاطبان باشد. این شغل برای معلولان ایده‌آل است زیرا بیشتر بر خلاقیت متمرکز است تا توانایی‌های فیزیکی و اجازه می‌دهد تا روی پروژه‌های شخصی و مورد علاقه دیگران کار کنند. میانگین دستمزد ساعتی برای طراحان گرافیک حدود 22 دلار است.

نقش کارفرمایان و جامعه

کارفرمایان می‌توانند نقش مهمی در ارتقای دسترسی و رفتارهای فراگیر در محیط کار ایفا کنند. این می‌تواند شامل ارائه تسهیلات معقول و توسعه دسترسی در محل کار مانند فناوری در دسترس و فضاهای کاری، ارائه برنامه‌های انعطاف‌پذیر و گزینه‌های کار از راه دور باشد. کارفرمایان همچنین می‌توانند آموزش، برنامه‌های مربیگری و سایر منابع را برای کمک به کارکنان ناتوان برای موفقیت در شغل خود ارائه دهند. معلولان همچنین می‌توانند از برنامه‌ها و خدمات پشتیبانی مختلف شامل برنامه‌های دولتی و همچنین سازمان‌های خصوصی که خدمات آموزش شغلی و کاریابی را ارائه می‌دهند، استفاده کنند.

سخن پایانی

در پایان، گزینه‌های زیادی برای افراد معلول وجود دارد، از جمله مشاغل ذکر شده در بالا که عمدتاً مشاغلی هستند که می‌توان برای انجام آن نشست. با این وجود، یادآوری این نکته مهم است که هر فرد معلول، منحصر به فرد بوده و ممکن است نیازها و توانایی‌های متفاوتی نسبت به موارد ذکر شده در مقاله مشاغل مناسب معلولین ما داشته باشد. در هر صورت، با حمایت و منابع مناسب، افراد کم توان می‌توانند مشاغل کاملی را پیدا کنند که با مهارت‌ها و علایق آنان همسو باشد. بازار کار دائماً در حال تغییر است، بنابراین مطلع ماندن و سازگاری با فرصت‌های جدید در زمان ظهور، به عنصر کلیدی در جهان شده است.

منبع: mydisabilityjobs

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید