عوارض خوردن آبلیمو برای دندان

0
98
سفید کردن دندان با جوش شیرین
سفید کردن دندان با جوش شیرین

بسیاری از افراد علاقه زیادی دارند تا، ترکیب لیموترش و آب را می نوشند زیرا به پاکسازی و سم زدایی دستگاه گوارش ، تحریک آنزیم های گوارشی ، هضم صحیح ، دریافت ویتامینC و حتی گاها به کاهش وزن کمک می کند . اما ممکن است خوردن آبلیمو عوارضی را برای دندانتان به همراه داشته باشد.

از بین رفتن مینای دندان با مصرف آبلیمو

مصرف غذا ها و نوشیدنی های اسیدی همچون لیمو اصلی ترین علت فرسایش مینای دندان هستند. مینای دندان سخت ترین ماده معدنی موجود در بدن انسان است. این ماده سطح خارجی هر دندان را پوشش داده و از مواد معدنی ساخته شده که عمده این مواد هیدروکسی آپاتیت است. هنگامی که مینای دندان فرسوده شود، عاج زیرین را در معرض دید قرار می دهد و ممکن است حساسیت دندانی را برای شما به همراه آورد.

اسید موجود در لیمو ، مینای دندان را در خود حل کرده و در طول زمان سبب فرسایش آن می شود بدین ترتیب دندان بدون لایه ی اصلی محافظ، آسیب پذیر خواهد شد. احساس درد هنگام لمس دندان ها با زبان می تواند یکی از نشانه های فرسایش مینای دندان باشد. ممکن است دندان های شما تو رفته و زردتر به نظر برسند.

کاهش عوارض نوشیدن آبلیمو

بلافاصله پس از نوشیدن آب لیمو مسواک نزنید

حداقل 30 دقیقه پس از نوشیدن آب لیمو دندان خود را مسواک نزنید. زیرا باعث منتشر شدن اسید آب لیمو در دهان میشود.همچنین فشار مسواک بر دندان ها مینای دندان آسیب می بیند. پس تا یک ساعت پس از مصرف آب لیمو مسواک نزنید و با جویدن یک تکه آدامس یا خوردن یک عدد خیار تعادل مواد را به دهان خود بازگردانید. سپس برای مسواک زدن از یک مسواک نرم و خمیردندان حاوی فلوراید استفاده کنید ( وجود فلوراید مینای دندان را سفت می کند) .

شستن دهان پس از نوشیدن آب لیمو

پس از نوشیدن آب لیمو فوراً دهان خود را با آب بشویید. با این کار اسیدی که ممکن است روی سطح دندان باقی مانده باشد از بین می رود و همچنین باعث کاهش اسیدیته بزاق دهان می شود.

استفاده از نی هنگام نوشیدن آبلیمو

برای آن که بتوانید مضرات خوردن آبلیمو را کم کنید می توانید هنگام نوشیدن آبلیمو از نی استفاده کنید. نوشیدن آب لیمو از طریق نی می تواند خطر فرسایش مینای دندان را کاهش می دهد زیرا استفاده از نی باعث می شود تا مایعات از دندان دور شوند.

جویدن آدامس بدون قند پس از نوشیدن آب لیمو

پس از نوشیدن آب لیمو آدامسی فاقد قند بجوید زیرا این امر به شما در تولید بزاق بیشتر کمک کرده و میزان اسیدیته در دهان را خنثی می کند.

مصرف آبلیمو با آب سرد

از آب سرد استفاده کنید. زیرا آب گرم حلال بهتری بوده و اسید های موجود در یک نوشیدنی آب لیمو داغ بیشتر در دسترس مینای دندان هستند. از ریختن آبلیمو در چای داغ و …بپرهیزید.

لیوان خود را بزرگ تر کنید ، نیمی از آب لیمو را در250 میلی لیتر آب حل کنید. اگر چه ممکن است مهارکننده بنظر برسد اما لیوانی بلند تر با آب بیشتر، اسید سیتریک لیمو را رقیق کرده و به همان اندازه موثر است و مزایایی برای سلامتی شما خواهد داشت.

از روغن گیاهی لیمو استفاده کنید

به جای آب لیمو ، از دو قطره روغن گیاهی لیمو استفاده کنید.

آب لیمو را همراه سالاد مصرف کنید

بهتر است آب لیمو را همراه سالاد مصرف کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید