روش‌های افزایش قد بعد از بلوغ

0
29
روش‌های-افزایش-قد

یک تمایل گسترده‌ای در بین مردم است که قد بلند و خوش اندام به نظر برسند. در حالی که تلاش‌های شخصی مطمئناً می‌تواند به ظاهر مناسب کمک کند، افزایش قد آنقدرها هم ساده نیست. ممکن است با افراد متعددی روبرو شوید که چند یک از روش‌های افزایش قد را به شما پیشنهاد ‌کنند. اما توصیه‌های آن‌ها ممکن است همیشه برای همه قابل اجرا یا موفقیت‌ آمیز نباشد. این موضوع اغلب می‌تواند منجر به جستجوی گیج‌‌ کننده برای پیدا کردن روش‌های افزایش قد موثر و قابل اطمینان شود، به‌ ویژه زمانی که فرد به دهه بیست سالگی خود نزدیک می‌شود. برخلاف تصور رایج، پس از 18 سالگی یا بعد از بلوغ، واقعاً امکان رشد حداقل 2 اینچ وجود دارد.

اگرچه این موضوع ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد، اما می‌توان آن را با عزم راسخ و روش‌های افزایش قد درست، انجام داد. اکیدا توصیه می‌کنیم که شرایط خود را سنجیده و با پزشک قابل اطمینان و با تجربه در مورد روش‌های افزایش قد صحبت کنید. همچنین اگر به فکر بالا بردن وزن خود هستید حتما سری به مقاله نکات مهم افزایش وزن ما بزنید.

آیا می‌توان به طور طبیعی بعد از بلوغ با روش‌های افزایش قد، قد بلندتر شد؟

یکی از سوالات متداول این است که “چه زمانی رشد پسران متوقف می‌شود؟” این موضوع بسیاری از افراد را به وجد می‌آورد، به خصوص آن‌هایی که در سنین نوجوانی یا اوایل دهه بیست سالگی خود بوده و مشتاق به حداکثر رساندن قد بالقوه خود هستند. متاسفانه، از نظر علمی امکان افزایش طبیعی قد پس از پایان بلوغ وجود ندارد. احتمالاً نکات بهداشتی را دیده‌اید مانند خوردن غذاهای مناسب، ورزش و حرکات کششی و غیره. اینها همه نکات فوق‌العاده‌ای برای داشتن یک زندگی سالم، شاد و طولانی هستند. با این حال، این روش‌های افزایش قد تنها نمی‌توانند به شما کمک کنند تا به ارتفاع دلخواه خود برسید. این به دلیل یک مکانیسم بیولوژیکی کلیدی است که شامل صفحات رشد موجود در مفاصل ما است. در نوجوانان، این صفحات باعث افزایش طول اندام‌ها می‌شود. پس از بسته شدن این صفحات، روند رشد طبیعی فرد متوقف می‌شود.

صفحات رشد

تصاویر اشعه ایکس پیشرفت صفحات رشد را در افراد نشان می‌دهد. اگر صفحات رشد به طور کامل به استخوان جامد تبدیل شده‌ باشند، استخوان‌ها دیگر در حال رشد نیستند و باید از روش‌های افزایش قد استفاده کرد. می‌توانید از یک متخصص غدد وقت بگیرید و برای اطمینان از باز یا بسته بودن صفحه رشد خود، رادیوگرافی انجام دهید. با این حال، اگر هنوز در بازه‌ای هستید که صفحات رشد شما باز است، این فرصت را دارید که به طور بالقوه و طبیعی با استفاده از برخی روش‌های افزایش قد، قد خود را افزایش دهید.

در این مرحله، اگر در مورد اهداف قد خود جدی هستید، مهم است که برخی از اقدامات بهداشتی جدید را در برنامه روزانه خود بگنجانید. علاوه بر این، مهم است که در نظر داشته باشید که نرخ رشد برای پسران و دختران متفاوت است، به طوری که پسرها به طور کلی رشد قدی طولانی‌تری نسبت به دختران دارند.

نقش رژیم غذایی و تغذیه در رشد

یک رژیم غذایی متعادل از اولین روش‌های افزایش قد است زیرا نقش مهمی در دستیابی به تراکم استخوان بهینه و افزایش قد دارد. حتی برخی نکات بهداشتی مانند درست غذا خوردن و ورزش منظم نمی‌توانند مستقیماً قد شما را افزایش دهند، اما به سلامت و تندرستی کلی شما کمک می‌کنند. حال که صحبت از رژیم غذایی شد توصیه می‌کنیم مقاله بهترین غذاهای رژیمی جهان برای کاهش وزن ما را نیز مطالعه کنید.

آیا قرص یا تزریق هورمونی موثر است؟

همانطور که قبلاً ذکر کردیم، اگر صفحات رشد شما باز باشد، به این معنی است که شما هنوز فرصت رشد با روش‌های طبیعی را دارید. برخی از محصولات و روش‌های افزایش قد وجود دارند مانند قرص‌ها یا تزریق هورمون رشد که به شما کمک می‌کنند قدتان بلندتر شود. اولاً، هدف قرص‌ها افزایش قد در کودکان است و به بزرگسالان کمک نمی‌کند قد بلندتر شوند، اما در عوض به عضله سازی کمک می‌کنند. قرص‌ و تزریق‌ هورمونی را نمی‌توان در بزرگسالان استفاده کرد، بلکه فقط برای کودکانی که نسبت به سنشان خیلی کوتاه‌تر هستند استفاده می‌شوند. این قرص‌ها و تزریق‌ها عوارض جانبی دارند که می‌تواند بر سلامت کودک نیز تأثیر بگذارد.

اگر صفحات رشد شما بسته شده باشد چه؟

اگر صفحات رشد شما بسته است، می‌توانید به فکر روش‌های افزایش قد از جمله جراحی افزایش طول اندام باشید زیرا تنها و دائمی‌ترین روش‌های افزایش قد بعد از بلوغ، جراحی افزایش طول پا است.

افزایش قد با جراحی بلند کردن ساق پا

همانطور که قبلاً گفتیم، اگر صفحات رشد شما بسته است، یکی از روش‌های افزایش قد دائمی، جراحی افزایش طول اندام است. 2 روش (LON و Precice 2) و 2 نوع (فمور و تیبیا) جراحی‌های بلند کردن ساق پا هستند.

  • روش LON از استخوان ران یا درشت نی (ارجح‌ترین روش)
  • روش Precice 2 از استخوان ران یا درشت نی (راحت‌ترین روش)

اطلاعات کلی در مورد روش‌های افزایش قد با جراحی ساق پا

افزایش طول اندام زیبایی یکی از روش‌های افزایش قد است که در این عمل استخوان‌های اصلی پاها (اعم از استخوان ران یا درشت نی) با جراحی بریده می‌شوند. سپس فیکساتورهای فلزی به پاها متصل می‌شوند و با کمک این دستگاه‌ها رشد روزانه استخوان‌ها حاصل می‌شود. اساس میانگین روزانه انحراف استخوان‌ها 1 میلی‌متر است. به این ترتیب، حداکثر افزایش ارتفاع 7-8 سانتی‌متر (3 اینچ) روی استخوان ران و 6-7 سانتی‌متر (2 اینچ) روی درشت نی می‌تواند حاصل شود. اینها بالاترین میزان افزایش قد هستند که می‌توان در یک روش در محدوده سالم به دست آورد. علاوه بر این، پزشک باید مطمئن شود که بدن بیمار از لحاظ تراکم استخوان، روانشناسی و غیره برای روند درمان مناسب است.

1.     جراحی افزایش طول اندام با روش LON

روش‌های افزایش قد کلاسیک با فیکساتور خارجی مانند ایلیزاروف یا هالیفیکس نیاز به یک دوره طولانی تثبیت خارجی تا زمان استحکام کامل استخوان‌ها دارند. پس از تقویت کامل استخوان‌ها، بیماران باید دستگاه را به پاهای خود متصل نگه دارند. با این حال، مدت کوتاه‌تر تثبیت خارجی منجر به توسعه تکنیک‌های جدیدی مانند (LON) شده است که به عنوان روش ترکیبی نیز شناخته می‌شود. این مزیت بزرگی را از نظر برداشتن زودتر فیکساتور خارجی به همراه دارد. به عنوان مثال، بیماران فقط حدود 2 تا 3 ماه را با دستگاه‌های خارجی LON روی پاهای خود سپری می‌کنند. در حالی که در روش‌های کاملاً خارجی مانند ایلیزاروف و هالیفیکس 9 تا 12 ماه خواهد بود.

2.     جراحی افزایش طول اندام با روش Precice 2

Precice 2 یکی دیگر از روش‌های افزایش قد است. این روش کم تهاجم افزایش طول اندام را ارائه می‌دهد. این روش از سال 2011 مورد استفاده قرار گرفته و از نظر امکانات رفاهی و ایمنی بیولوژیکی یکی از روش‌های مورد علاقه اکثر بیماران تاکنون بوده است. کشیدگی با استفاده از تکنیک‌های خاص حاصل می‌شود و با میخ‌های تلسکوپی که به طور کامل برای بیمار کاشته می‌شود انجام می‌پذیرد. علاوه بر این، هیچ وسیله فلزی خارجی به پاها متصل نیست. اینها برجسته‌ترین مزیت‌ها نسبت به روش‌های سنتی است که از فیکساتورهای خارجی استفاده می‌شود که با ناراحتی آزار دهنده، طولانی شدن زمان درمان و خطر عفونت‌های دستگاه پین، مرتبط است.

چگونه می‌توانم بدانم که آیا هنوز در حال رشد هستم؟

قطعی‌ترین راه برای تشخیص اینکه آیا هنوز در حال رشد هستید یا خیر، مراجعه به یک متخصص غدد است که می‌تواند از مچ دست یا دست شما عکسبرداری با اشعه ایکس انجام دهد تا وضعیت صفحات رشد شما را بررسی کند. اگر آن‌ها هنوز باز باشند، نشان می‌دهد که رشد امکان‌پذیر است. علائم دیگر رشد می‌تواند شامل دردهای مکرر رشد در اندام‌ها و نیاز مداوم به لباس یا کفش بزرگ‌تر باشد.

سخن پایانی

رشد پس از بلوغ به طور طبیعی یک کار چالش برانگیز است. تغییرات سبک زندگی سالم ممکن است باعث تولید هورمون رشد شود. با این حال، اگر صفحات رشد شما بسته باشد، افزایش قد به حداقل می‌رسد. به لطف روش‌های افزایش قد از جمله جراحی افزایش طول اندام، می‌توانید برای همیشه قد بلندتری داشته باشید.

منبع: wannabetaller.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید