رازهای موفقیت در تجارت

0
92
رازهای-موفقیت-در-تجارت

یک لحظه فکر کنید. اگر رازهای موفقیت در تجارت ما را اجرایی کنید به راحتی می‌توانید فروش خود را به طور چشمگیری افزایش دهید، این توصیه برای شما چه ارزشی خواهد داشت؟ مشاوران کسب و کار روزانه 5000 تا 10000 دلار برای این نوع مشاوره دریافت می‌کنند. اما با مطالعه مقاله رازهای موفقیت در تجارت ما می‌توانید به صورت کاملا رایگان موجب رشد و پیشرفت کسب و کار خود شوید. همچنین اگر هنوز کسب و کاری برای خود راه نینداخته‌اید، نگاهی به مقاله بهترین مشاغل سال 2023 در جهان بیندازید.

راز‌ موفقیت در کسب و کار

حتی اگر شرکت موفقی دارید، هیچ تضمینی وجود ندارد که مدل کسب و کار شما برای مدت طولانی، دوام داشته باشد. بنابراین چه اتفاقی می‌افتد وقتی بازار تغییر می‌کند؟ کسب ‌و کار شما باید برای مرتبط ماندن چگونه باید خود را وفق دهد؟ شکی نیست که کسب و کارها گاهی فشاری را احساس می‌کنند – لحظه‌ای که یک حریف سرسخت وارد صنعت شما می‌شود و راه شما را مسدود می‌کند. اگر منجمد شوید و کاری نکنید، ضرر خواهید کرد. رازهای موفقیت در تجارت ما شما را از این بحران‌ها نجات می‌دهد.

1. برای یک سال خود، 3 تا 5 هدف تعیین کنید

اولین مورد از رازهای موفقیت در تجارت، تعیین اهداف است. همیشه با هدف شروع کنید. سه تا پنج هدف کلی را با مراحل دقیق در مورد چگونگی دستیابی به هر یک، برای هر سال خود تعیین نمایید. همچنین در برنامه خود جایی برای اولویت‌بندی هر مرحله نیز قرار دهید. ساختن یک ساختار قابل هضم به شما کمک می‌کند تا به طور سیستماتیک به اهداف خود برسید، به جای اینکه همه آن‌ها را به یکباره در بشقاب خود داشته باشید که در این حالت ممکن است بی‌انگیزه شوید. به تیم خود اجازه دهید تا در تکمیل اهداف، به شما کمک کنند.

2. با تیم خود شفاف باشید

تیم خود را وارد فرآیند کنید، این دومین راز‌ موفقیت در کسب و کار به شمار می‌آید. در مورد هدفی که امسال برای دستیابی به آن نقشه کشیده‌اید و برنامه‌هایی که دارید، شفاف باشید. با به اشتراک گذاشتن چشم انداز شرکت، تیم شما نقش خود را در دستیابی به هر هدف مشخص می‌کند. این امکان همکاری را فراهم کرده و به تیم شما کمک می‌کند تا برای آنچه کسب و کارتان به دست می‌آورد، احساس مشارکت و رضایت داشته باشند. با درخواست پیشنهادات و نظرات، آن‌ها را درگیر کنید. ممکن است از اینکه دیدگاه آن‌ها چقدر می‌تواند مفید باشد، شگفت زده شوید.

3. مشتریان یا مراجعه کنندگان خود را بشناسید

در شناخت مشتریان یا مراجعه کنندگان خود خلاق باشید. نظرسنجی‌ها را شخصا بررسی کنید. تا جایی که می‌توانید دستاورد‌های آن‌ها را از خرید یا همکاری با شما، پررنگ کرده به اشتراک بگذارید. از دنبال کردن آن‌ها در رسانه‌های اجتماعی و بازنشر محتوا، فراتر بروید. با به اشتراک گذاشتن اهداف، رشد و سایر اخبار هیجان انگیزی که ممکن است به اشتراک بگذارند، شگفت زده و خوشحال کنید. توجه ویژه به مشتریان خود، آن‌ها را قادر می‌سازد تا یک مشارکت قوی و طولانی مدت را با شما متصور شوند. این راز‌ موفقیت در کسب و کار یک تکنیک خلاقانه است که منجر به طرفدارانی می‌شود که شما را ستایش کرده و به رشد برند شما کمک می‌کنند.

4. خود را به چالش بکشید

چالش می‌تواند چهارمین مورد از رازهای موفقیت در تجارت باشد. هر هفته خود را به چالش بکشید تا 1% بهتر شوید. رسیدن به آن 1٪ کوچک، حتی در طول سال، بر موفقیت شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت. به پیشرفت‌های مستمر، آگاهانه و معنادار فکر کنید. نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت خود را تقویت نمایید.

5. کاری را که دوست دارید انجام دهید

این فاکتور شاید از مهم‌ترین رازهای موفقیت در تجارت شما باشد. مشخص کنید در تجارت و زندگی چه چیزی را دوست دارید و بیشتر آن را انجام دهید. این کار، شما را با‌ انگیزه نگه می‌دارد و با فرسودگی شغلی مبارزه می‌کند. به عنوان مثال، امسال سفر در صدر لیست شما خواهد بود. با برنامه‌ریزی دقیق مانند تغییر محل کار  یا یک تعطیلات طولانی مدت با ترکیبی از سرگرمی و کار می‌توانید این اولویت‌ اصلی و تمرینی را که ارزش دنبال کردن دارد، به دست آورید.

آنچه را که از آن لذت می‌برید، پیدا کنید. به عنوان مثال، یک شهر بزرگ، اقیانوس، و… و یکی از این موارد را به عنوان برنامه تفریحی آینده خود، انتخاب کنید. در این صورت شما با انرژی برای مقابله با جاده پیش رو آماده خواهید شد. به علاوه، در این حالت شما به احتمال زیاد ایده‌های کسب و کار جدیدی را کشف می‌کنید، در حالی که از فعالیت‌ها و استرس‌های روزمره کسب و کار خود دور بوده‌اید.

6. گوش دادن را تمرین کنید

اگر نحوه گوش دادن را یاد بگیرید، رازهای موفقیت در تجارت خود را از مکالمات، به دست خواهید آورد. اغلب رهبران ابتدا کامل گوش داده و سپس پاسخ می‌دهند. با انجام این کار، آن‌ها متن و عمق گفتگو را می‌فهمند، به خصوص که بسیاری از ارتباطات غیرکلامی است. وقتی روی گوش دادن تمرکز می‌کنید، درک دقیق‌تری از آنچه گفته می‌شود و چرایی اهمیت آن، به دست می‌آورید. هنگامی که می‌دانید صدایتان شنیده می‌شود، آیا احساس خوبی ندارید؟

7. یک استاد یا مربی پیدا کنید

از دیگر رازهای موفقیت در تجارت این است که فردی را در صنعت خود پیدا کنید که او را تحسین می‌کنید زیرا در فضای کاری بهتر از شما عمل می‌کند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا استراتژی‌های بهتری ایجاد و بر چالش‌ها غلبه کنید. استاد یا مربی تجربه‌هایی را ارائه می‌دهد تا به شما کمک کند به سطح بعدی برسید. کار با کسی که چالش‌های شما را درک می‌کند و از آن‌ها فراتر رفته است، می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

8. اهداف خود را بزرگ و والا تعیین کنید

آخرین مورد از رازهای موفقیت در تجارت، تعیین یک هدف بسیار بزرگ است. به عنوان مثال اگر به یک کارآفرین قدیمی که یازده سال پیش کار خود را آغاز کرد می‌گفتیم که ارزش و سرمایه کسب و کار او ممکن است سال‌ها بعد به بیش از دو میلیون دلار برسد، هم تصورش برایش سخت بود و هم خنده‌اش می‌گرفت. اما با سخت کوشی، یک بنیانگذار متعهد و تیمی که از کسب و کار شما حمایت می‌کند، می‌توانید به این واقعیت برسید.

سخن پایانی

هر کسب و کاری باید یک چشم انداز و برنامه داشته باشد. شما باید تصور کنید که به کجا می‌روید و یک نقشه گام به گام برای رسیدن به آنجا ایجاد کنید. بیشتر اوقات، رشد کسب و کار شما مستلزم انجام کارهای کمی متفاوت است. بسیاری از کارآفرینان چنان درگیر فعالیت‌های روزمره می‌شوند که اهداف بزرگ آن‌ها به رویایی دست نیافتنی تبدیل می‌شود. این رازهای موفقیت در تجارت ما را دنبال کنید تا سال 2023 را به سالی برجسته برای تجارت خود تبدیل نمایید.

منبع: entrepreneur

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید