درمان دندان درد با پیاز

0
99
درمان دندان درد با پیاز
درمان دندان درد با پیاز

درمان دندان درد با پیاز : دندان درد یکی از بدترین درد‌هایی است که تمام انسان‌ها از کودکان گرفته تا افراد مسن حداقل یک بار آن را در زندگی خود تجربه کرده اند. با استفاده از روش‌های خانگی و طبیعی می‌توان دندان درد را مهار کرد. برای تسکین دندان درد می توان از روش های متنوعی استفاده کرد. یکی از این روش ها استفاده از پیاز است.

درد دندان یکی از شایع ترین علائم در دندان پزشکی است. از این رو از جمله موضوعاتی است، که همواره مورد توجه قرا گرفته است. درد دندان معمولا هنگامی رخ میدهد که یک تغییر محیطی بوجود آمده باشد.این تغییرات ممکن است موجب آسیب به بافت های حساس شده باشد.

تحقیقات نشان میدهد که حدود 90% از بیمارانی که برای درمان درد دندان به پزشکان مراجعه می کنند دارای درد هایی با منشا دندانی می باشند. بنابراین وظیفه دندانپزشک است که با تشخیص صحیح و طرح درمان مناسب به رفع درد بیماران اقدام نماید. باید تفاوت درد های دندانی را از درد های غیر دندانی در نظر داشت زیرا در بعضی موارد شکایت بیماران از دندان درد علت غیر دندانی دارد. پس اگر مطمین هستید دردتان از دندان است اقدام به راهکارهایی برای تسکین آن نمایید.

تسکین و درمان دندان درد با پیاز

از پیاز، به خاطر داشتن خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی اغلب برای درمان دندان درد و همچنین عفونت دندان استفاده می‌شود.

استفاده از پیاز به شما کمک می‌کند جرم باکتریاهایی را که باعث عفونت دندان شده‌اند از بین ببرید.

به منظور استفاده از پیاز به عنوان یکی از درمان‌های خانگی موثر برای عفونت یا آبسه‌ی دندان، باید پیاز را در دهان خود بجوید تا آب آن در بیاید. بعد، آن را به مدت چند دقیقه در دهان‌تان نگه دارید تا درد و عفونت کاهش پیدا کند.

اگر نمی‌خواهید آن را بجوید، می‌توانید پیاز خام را روی دندان آسیب دیده قرار دهید. این توصیه نیز به شما کمک می‌کند درد و التهاب ناشی از عفونت دندان را کاهش دهید. به منظور حصول نتایج خوب، باید این درمان را به مدت چند هفته و چند بار در روز تکرار کنید.

لازم به ذکر است که تسکین درد دندان در خانه یک راه موقت بوده و برای تشخیص دقیق باید به دندان پزشک خود مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید