بهترین مشاغل سال 2023 در جهان

0
93
بهترین-مشاغل-سال-2023-در-جهان

این پست ممکن است جرقه یک تغییر شغلی باشد! از مهندسان داده تا پرستاران، تمام مشاغل در زمینه‌های مختلف در حال رشد هستند. ما می‌دانیم که دستمزد و انعطاف‌پذیری تنها عواملی نیستند که به رفاه محیط کار کمک کنند و در واقع بیشترین چیزی که باعث خوشحالی مردم در محل کار می‌شود به فرهنگ کارفرما و شرکت مربوط است. هدف اصلی این مقاله شناسایی بهترین مشاغل سال 2023 برای جویندگان کار است. ما به دنبال فرصت‌هایی هستیم که می‌توانند عواملی را که می‌دانیم برای جویندگان کار مهم هستند و می‌توان در یک عنوان شغلی اندازه‌گیری کرد، برآورده کند: حقوق + انعطاف‌پذیری. در ادامه با ما همراه باشید تا با برترین شغل‌های جهان در سال 2023 آشنا شوید.

چگونه بدانیم کدام شغل برای ما بهترین است؟

شما نباید فقط یکی از بهترین مشاغل سال 2023 را انتخاب کنید تنها به این دلیل که حقوق خوبی دارد یا والدینتان فکر می‌کنند برای شما مناسب است. راهی وجود دارد که می‌توانید متوجه شوید که آیا شخصیت شما با یکی از این مشاغل مطابقت دارد یا خیر. برای شخصیت کاری خود یک تست شغلی بدهید، در مورد نقاط قوت شخصیتی خود در یک محیط کاری بیاموزید و لیست مشاغلی را که برای شما مناسب است، ببینید. این پروسه به شما کمک می‌کند تا به برترین شغل‌های جهان در سال 2023 برای خودتان دست پیدا کنید.

ویژگی‌های بهترین مشاغل سال 2023

هیچ شغلی برای همه ما مناسب نیست، اما بسیاری از بهترین‌ها چند ویژگی مشترک دارند: حقوق خوبی می‌پردازند، سال به سال ما را به چالش می‌کشند، با استعدادها و مهارت‌های ما مطابقت دارند، خیلی استرس‌زا نیستند، فضایی برای پیشرفت در طول حرفه‌مان فراهم و همچنین تعادل رضایت بخشی میان کار و زندگی را فراهم می‌کنند. جویندگان کار همچنین اغلب در نظر می‌گیرند که آیا یک موقعیت پر تقاضا است یا خیر. در ادامه لیست برترین شغل‌های جهان در سال 2023 را مشاهده خواهید کرد.

لیست بهترین مشاغل سال 2023

در طول زندگیتان این شغل است که سالیان طولانی روی آن سرمایه گذاری خواهید کرد. انتخاب شغل مناسب برای شما شادی، انرژی و اشتیاق برای کاری که انجام می‌دهید را به ارمغان می‌آورد. به هر حال، اگر از کار خود لذت می‌برید، هرگز یک روز در زندگی خود کار نخواهید کرد. ما انعطاف‌پذیری را به عنوان معیاری برای تعیین بهترین مشاغل سال 2023 اضافه کرده‌ایم. برای اولین بار این فهرست مشاغلی را که برای دورکاری یا ترکیبی مناسب هستند برجسته می‌کند.

1. توسعه دهنده فول استک

اولین عنوان لیست بهترین مشاغل سال 2023 به Full stack developer می‌رسد. توسعه دهنده فول استک یک برنامه نویس کامپیوتری است که در قسمتfront end  و  back endیک وب سایت یا برنامه کار می‌کند. مسئولیت‌های اصلی آن‌ها شامل نوشتن کد و اطمینان از عملکرد، نگهداری و به‌روز بودن سیستم‌هایی است که بر آن‌ها نظارت می‌کنند.

 • میانگین حقوق: 129637 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 1398

2. مهندس داده

شاید خاص‌ترین عنوان لیست بهترین مشاغل سال 2023 متعلق به مهندس داده باشد. Data engineer داده‌ها را برای استفاده دانشمندان آماده می‌کنند. آن‌ها از زبان‌های برنامه نویسی برای ساختن سیستم‌هایی استفاده می‌کنند تا داده‌ها را با بهره‌گیری از زیرساخت‌های تحلیلی جمع آوری و نگهداری ‌کنند. دانشمندان داده همچنین با مدیران شرکت ارتباط برقرار کرده تا اطمینان حاصل نمایند که داده‌ها برای نیازهای خاص شرکت به راحتی قابل دسترسی هستند.

 • میانگین حقوق: 135260 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 879

3. مهندس رایانش ابر

Cloud engineer سیستم‌های مبتنی بر ابر را برای شرکت‌ها ساخته و نگهداری می‌کنند. وظایف این عنوان از بهترین مشاغل سال 2023 این است که برنامه‌های کاربردی مبتنی بر ابر را ایجاد و استقرار ‌می‌دهند و عیب‌یابی را نیز برای شرکت‌ها فراهم می‌کنند. بخشی از کار آن‌ها نیز مستلزم تضمین امنیت شبکه است.

 • میانگین حقوق: 133114 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 678

4. پرستار روانپزشکی

از بهترین مشاغل سال 2023 می‌توان به  Psychiatric nurseاشاره کرد. Psychiatric nurse یک پرستار ثبت شده (RN) است که در ارائه مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری روان تخصص دارد. این کار می‌تواند شامل تجویز دارو، ارائه درمان و همکاری با روانپزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی برای توسعه و اجرای طرح‌های درمانی باشد.

 • میانگین حقوق: 109739 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 537

5. مدیر ارشد محصول

Senior product manager مسئول توسعه و استراتژی یک محصول و یا خط تولید محصول خاص است. این شغل شامل انجام تحقیقات بازار، تعیین نیازهای مشتری، تعیین چشم انداز و اهداف محصول و همکاری متقابل با تیم‌هایی مانند مهندسی، طراحی و بازاریابی برای ارائه محصول به بازار است.

 • میانگین حقوق: 147,135 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 532

6. توسعه دهنده Back-end

یک توسعه دهنده Back-end مسئول ساخت و نگهداری سمت سرور برنامه‌های کاربردی وب است. این کار شامل پیاده سازی و مدیریت منطق سمت سرور برنامه، سیستم‌های پایگاه داده، API‌های سمت سرور و کار با توسعه دهندگان فرانت اند برای ادغام سیستم‌های front and back-end است.

 • میانگین حقوق: 148827 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 429

7. SRE

یک Site reliability engineer (SRE) مسئول اطمینان از این است که سیستم‌ها و خدمات فناوری اطلاعات یک شرکت، قابل اعتماد، مقیاس‌پذیر و در دسترس هستند تا نیازهای کسب‌ و کار را برآورده کنند. این شغل شامل مشارکت در طراحی، استقرار و نگهداری این سیستم‌ها و همچنین نظارت و پاسخگویی به هرگونه مشکلی است که به‌ موقع و برای به حداقل رساندن خرابی‌ها ایجاد می‌شود.

 • میانگین حقوق: 153,134 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 377

8. مهندس ماشین لرنینگ

یکی دیگر از  برترین شغل‌های جهان در سال 2023، Machine learning engineer است که سیستم‌هایی را طراحی و توسعه می‌دهد که می‌توانند از داده‌ها یاد بگیرند و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنند. وظایف این شغل شامل تجزیه و تحلیل مجموعه داده‌های بزرگ، پیاده سازی الگوریتم‌ها و مدل‌ها، آزمایش و ارزیابی نتایج و ادغام سیستم‌های یادگیری ماشین با محصولات نرم افزاری و سخت افزاری برای بهبود عملکرد کلی است.

 • میانگین حقوق: 153252 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 246

9. PMHNP

Psychiatric mental health nurse practitioner یک پرستار ثبت شده در (APRN) است که در ارائه مراقبت‌های جامع برای افرادی که با بیماری‌های روانی و اختلالات مصرف مواد مواجه هستند، تخصص دارد. این کار شامل انجام معاینات فیزیکی، تشخیص و درمان شرایط سلامت روان، ارائه درمان، تجویز دارو و همکاری با سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی برای ارائه مراقبت‌های فرد محور است.

 • میانگین حقوق: 134011 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 230

10. طراح محصول

اگر به طراحی علاقه‌مندید این عنوان از بهترین مشاغل سال 2023 مناسب‌ترین گزینه برای شماست. یک Product designer مسئول ایجاد طرح‌های بصری جذاب و کاربر پسند برای محصولات دیجیتالی و فیزیکی است. این کار شامل انجام تحقیقات کاربر، ایجاد وایرفریم و نمونه‌های اولیه، تکرار طرح‌ها بر اساس بازخورد و همکاری نزدیک با یک تیم متقابل برای زنده کردن محصول نهایی است.

 • میانگین حقوق: 121,363 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 213

11. مشاور حرفه‌ای

یک Licensed professional counselor (LPC) متخصص بهداشت روان است که به مراجعه کنندگان مشاوره فردی و گروهی ارائه می‌دهد تا به آن‌ها کمک کند بر مسائل بهداشت روانی، مشکلات عاطفی و رفتاری غلبه کنند. متخصصین این عنوان از بهترین مشاغل سال 2023 برای تشخیص و درمان بیماری‌های روانی و اختلالات عاطفی آموزش دیده‌اند و ممکن است در محیط‌های مختلفی از جمله مطب خصوصی، مدارس، بیمارستان‌ها و سازمان‌های اجتماعی کار کنند.

 • میانگین حقوق: 60405 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 213

12. مدیر املاک

Real estate manager مسئول نظارت بر عملیات روزانه و عملکرد مالی املاک تجاری، صنعتی یا مسکونی است. آن‌ها معمولاً استراتژی‌های بازاریابی را توسعه و اجرا می‌دهند، روابط مستاجر را مدیریت می‌کنند، در مورد اجاره‌ها و قراردادها مذاکره کرده و اطمینان می‌دهند که ملک به خوبی نگهداری می‌شود و همچنین با قوانین و مقررات محلی مطابقت دارد.

 • میانگین حقوق: 85595 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 186

13. مشاور انرژی خورشیدی

یکی از جذاب‌ترین و بهترین مشاغل سال 2023 Solar consultant است که با افراد و مشاغل برای ارزیابی نیاز انرژی آن‌ها و ارائه توصیه‌هایی برای سیستم‌های انرژی خورشیدی کار می‌کند. آن‌ها بازدیدهای سایت را انجام می‌دهند، پنل‌های خورشیدی را طراحی و اندازه‌گیری می‌کنند، تجزیه و تحلیل هزینه-فایده و پیش‌بینی‌های مالی را ارائه می‌دهند، فرآیندهای مجوز و اتصال را مدیریت می‌کنند و به مشتریان در مورد انگیزه‌ها و گزینه‌های مالی موجود آموزش می‌دهند.

 • میانگین حقوق: 126275 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 156

14. مدیر تدارکات

مدیر لجستیک عنوان دیگری از بهترین مشاغل سال 2023 است که مسئول هماهنگی و نظارت بر جابجایی کالاها و مواد از مبدا تا نقطه مصرف است. آن‌ها برنامه ریزی، سازماندهی و هدایت فعالیت‌های حمل و نقل، انبارداری و توزیع را با اجرای سیاست‌ها و رویه‌هایی که نیازهای مشتری را برآورده می‌کند و همچنین از انطباق با مقررات محلی، ایالتی و فدرال، مدیریت پرسنل لجستیک و نظارت بر سیستم‌ها و فرآیندهای لجستیکی اطمینان حاصل می‌کنند.

 • میانگین حقوق: 64836 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 125

15. DEI

یک Diversity and inclusion manager (DEI) مسئول طراحی، اجرا و نظارت بر برنامه‌ها، ابتکارات و استراتژی‌هایی است که تنوع، برابری و شمول را در سازمان ارتقا می‌دهند. آن‌ها برای ایجاد فرهنگ محیط کار فراگیرتر و عادلانه‌تر از طریق آموزش به کارکنان، اطلاع رسانی به جامعه و توسعه سیاست‌ها و رویه‌های داخلی، با هدف نهایی ایجاد نیروی کار که منعکس کننده تنوع جامعه و مشتریانی است که سازمان به آن‌ها خدمات می‌دهد، کار می‌کنند.

 • میانگین حقوق: 85364 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 122

16. بازاریاب

یک Growth marketer مسئول شناسایی و اجرای استراتژی‌هایی است که باعث رشد پایدار یک شرکت می‌شود. وظایف او شامل استفاده از تجزیه و تحلیل داده‌ها و آزمایش برای شناسایی فرصت‌های رشد، ایجاد و اجرای کمپین‌های جذب و حفظ، بهینه‌سازی قیف کاربر و فرآیندهای نصب، انجام تست A/B و کار متقابل با تیم‌هایی مانند محصول، مهندسی و علم داده برای ساخت است.

 • میانگین حقوق: 108304 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 88

17. استراتژیست محتوا

یک Content strategist مسئول توسعه و اجرای یک برنامه محتوایی است که با اهداف و مقاصد کلی شرکت همسو باشد. شغل او شامل ایجاد و مدیریت تقویم‌های محتوا، انجام تحقیقات مخاطبان، ایجاد شخصیت‌های خریدار، نقشه‌برداری از سفر محتوا، توسعه دستورالعمل‌های محتوا، طبقه‌بندی و حصول اطمینان از سازگاری، مؤثر بودن و همسویی تمام محتوا با برند و سبک است.

 • میانگین حقوق: 76675 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 66

18. رئیس ستاد

Chief of staff به عنوان دستیار اصلی مدیرعامل یا مدیران ارشد یک سازمان و رابط بین بخش‌های اجرایی و سایر بخش‌ها عمل می‌کند. این عنوان که جز برترین شغل‌های جهان در سال 2023 است با مدیریت برنامه اجرایی، مدیریت ارتباطات داخلی، رهبری و هماهنگی ابتکارات با اولویت بالا، هدایت برنامه ریزی و اجرای استراتژیک و خدمت به عنوان مشاور کلیدی در تصمیم گیری، به تعیین و دستیابی به اهداف شرکت کمک می‌کنند.

 • میانگین حقوق: 118395 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 65

19. مشاور سرمایه گذاری

Investment consultant مسئول ارائه مشاوره و توصیه به افراد و سازمان‌ها در مورد استراتژی‌های سرمایه گذاری، ساخت پرتفوی و تخصیص دارایی است. آن‌ها معمولاً نیازها و اهداف مالی مشتریان را ارزیابی می‌کنند، میزان تحمل ریسک آن‌ها را ارزیابی و ترکیبی از سرمایه‌گذاری‌هایی مانند سهام، اوراق قرضه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک را که با اهداف مالی مشتریان همسو هستند، توصیه می‌کنند و همچنین عملکرد سرمایه‌گذاری را نظارت و بررسی کرده و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

 • میانگین حقوق: 83061 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 61

20. مشاور تحول دیجیتال

از برترین شغل‌های جهان در سال 2023، Digital transformation consultant است که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا با استفاده از فناوری‌های دیجیتال، فرآیندهای کسب و کار، تعامل با مشتریان خود را بهینه کنند. آن‌ها با مشتریان برای شناسایی زمینه‌های بهبود، توصیه‌هایی برای فناوری‌های جدید، توسعه نقشه‌های راه دیجیتال و ارائه راهنمایی در مورد فرهنگ دیجیتال، مدیریت تغییر و بهینه‌سازی فرآیند به منظور هدایت رشد کسب‌ و کار، افزایش کارایی و تقویت نوآوری کار خواهند کرد.

 • میانگین حقوق: 118,347 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 53

21. مشاور املاک

یک Listing agent مسئولیت همکاری با فروشندگان را برای بازاریابی و فروش اموال آن‌ها بر عهده دارد. وظایف یک مشاور املاک شامل فهرست کردن ملک برای فروش، تبلیغ ملک از طریق کانال‌های مختلف، هماهنگی نمایش‌ها، مذاکره، پیشنهادات و تسهیل فرآیند فروش است.

 • میانگین حقوق: 113816 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 52

22. پن تستر

Pen tester که به عنوان تستر نفوذ نیز شناخته می‌شود، حرفه‌ای است که یک حمله سایبری غیرمجاز را به یک سیستم کامپیوتری، شبکه یا برنامه کاربردی وب شبیه سازی می‌کند تا امنیت سیستم را ارزیابی کند. وظیفه این عنوان لیست بهترین مشاغل سال 2023 این است که از تکنیک‌های مختلفی مانند اسکن آسیب‌پذیری و آزمایش دستی برای شناسایی هرگونه نقص امنیتی استفاده و سپس توصیه‌هایی در مورد چگونگی رفع یا کاهش آن آسیب‌پذیری‌ها ارائه می‌دهند.

 • میانگین حقوق: 118034 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 46

23. تحلیلگر تحقیقات بازار

یک Customer insight analyst مسئول استفاده از داده‌ها برای درک رفتار و ترجیحات مشتری و ارائه بینش‌های عملی برای کمک به بهبود رضایت مشتری و رشد کسب و کار است. آن‌ها داده‌های مشتری مانند نظرسنجی‌ها، داده‌های معاملاتی، داده‌های رسانه‌های اجتماعی را جمع‌آوری، تجزیه، تحلیل و تفسیر کرده و آن‌ها را با تحقیقات بازار و روندهای صنعت ترکیب می‌کنند تا نیازهای مشتری را درک، زمینه‌های بهبود را شناسایی و توصیه‌هایی را به ذینفعان ارائه کنند.

 • میانگین حقوق: 93310 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 46

24. مدیر منابع انسانی

Director of people & culture، مسئول رهبری و نظارت بر عملکرد کلی منابع انسانی و فرهنگ یک سازمان است. آن‌ها سیاست‌ها و برنامه‌های مربوط به جذب کارکنان، آموزش و توسعه، پاداش، مزایا و مدیریت عملکرد را توسعه و اجرا می‌کنند. همچنین فرهنگ شرکتی مثبت و فراگیر را پرورش می‌دهند، با اهداف استراتژیک شرکت همسو می‌شوند و از انطباق با الزامات قانونی و مقرراتی اطمینان می‌یابند.

 • میانگین حقوق: 83258 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 44

25. مدیر تحلیل داده

Director of data science آخرین عنوان لیست بهترین مشاغل سال 2023 است. مدیر تحلیل داده مسئول رهبری تیمی از دانشمندان و تحلیلگران داده برای توسعه و پیاده‌سازی استراتژی‌های داده محور است که تصمیمات تجاری را تعیین می‌کند و باعث رشد یک سازمان می‌شود. آن‌ها بر جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها، یادگیری ماشینی و مدل‌سازی، استقرار این روش‌ها در محصولات، خدمات و فرآیندهای تجاری نظارت خواهند داشت و همچنین با ایجاد روابط قوی با سایر رهبران و ذینفعان، به هدایت فرهنگ و استراتژی داده‌ها در سازمان کمک می‌کنند.

 • میانگین حقوق: 174820 دلار
 • تعداد آگهی‌های شغلی به ازای هر 1 میلیون شغل: 35

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که انتخاب درست یک شغل برای شما لزوما انتخابی مناسب برای دیگران نیست. در حالی که فهرست بهترین مشاغل سال 2023 برخی از ویژگی‌های «مطلوب جهانی» را که کارکنان به دنبال آن هستند در نظر می‌گیرد، اما فقط خودتان هستید که ارزش‌ها، نیازها و اولویت‌های خود را می‌دانید و همچنین اطلاع دارید که کدامیک از مشاغل ممکن است مجموعه الزامات منحصر به فرد شما را برآورده کند. اگر یکی از این 25 شغل را در سال 2023 دنبال کنید، بهترین شانس استخدام را دارید. این‌ها مشاغلی هستند که بیشترین تقاضا برای استخدام و بیشترین رشد را دارند. اکثر آن‌ها بیش از 100000 دلار در سال پرداخت می‌کنند، برخی نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند، برخی دوره‌های آنلاین دارند و برخی به شما اجازه می‌دهند در خانه کار کنید.

منبع: indeed

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید