بهترین شغل‌های دوم برای افزایش درآمد

0
74
بهترین-شغل‌های-دوم-برای-افزایش-درآمد

آیا به شغل دوم نیاز دارید؟ گاهی اوقات شغل دوم به چند دلیل می‌تواند ایده خوبی باشد. بهترین شغل‌های دوم به افراد این امکان را می‌دهند که بدون به خطر انداختن منبع درآمد اصلی، به دنبال علاقه یا سرگرمی خود نیز باشند. شغل دوم همچنین به شما این امکان را می‌دهد که برای پس‌انداز یا انجام کاری، پول بیشتری جمع کنید. بنابراین، اگر می‌خواهید مقداری پول نقد اضافی به دست آورید، پیدا کردن یکی از بهترین شغل‌های دوم ممکن است ایده خوبی باشد. با برمک نیوز همراه باشید تا با این عناوین آشنا شوید.

شغل جانبی چیست؟

شغل جانبی هر نوع شغل یا منبع درآمدی است که علاوه بر شغل تمام وقت، انجام می‌دهید. یک شغل جانبی مشابه یک شغل پاره وقت نیست و اغلب آزادی بیشتری نسبت به یک موقعیت نیمه وقت دارد. بهترین شغل‌های دوم منبع درآمد اضافی در اوقات فراغت برایتان به ارمغان می‌آورد و به شما در پس‌انداز پول، رهایی از بدهی و رسیدن به سایر اهداف مالی کمک می‌کند. همچنین برای آگاهی از شغل‌های راحت و مناسب کافی است مقاله آسان‌ترین مشاغل جهان در سال ۲۰۲۳ را مشاهده نمایید.

لیست بهترین شغل‌های دوم

اگر بخواهید برای یک رویداد بزرگ زندگی پول بیشتری به دست آورید، مانند خرید خانه، بچه دار شدن، میزبانی عروسی، فرستادن یک بچه به دانشگاه و… شغل‌های جانبی راه بسیار خوبی هستند. در این مقاله به معرفی و بررسی بهترین شغل‌های دوم پرداختیم که به شما امکان می‌دهد بدون صدمه در کار روزانه‌تان، درآمد بیشتری کسب کنید. بسیاری از این موارد را می‌توان به صورت آنلاین و یا در آخر هفته انجام داد.

1.  شرکت در نظرسنجی‌ها

اگر می‌خواهید کار ساده‌ای متناسب با سایر تعهدات خود داشته باشید نظر ده آنلاین یکی از بهترین شغل‌های دوم است که می‌توانید انجام دهید. سایت‌های زیادی برای این نوع کار وجود دارد که از شما دعوت به همکاری می‌کنند. شما در یک نظرسنجی ساده شرکت می‌کنید که چند دقیقه طول می‌کشد و معمولاً بین 0.50 تا 5 دلار برای هر نظرسنجی درآمد به دست می‌آورید. سپس می‌توانید درآمد خود را به صورت نقدی و یا از طریق خدمات بانکی دریافت ‌کنید.

به عنوان یک نظرسنجی آنلاین چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

انعطاف پذیری، آن را به گزینه‌ای عالی برای هر کسی تبدیل می‌کند. اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی آنلاین می‌توانند تا 5 دلار یا بیشتر در ساعت درآمد کسب کنند.

2.  درایور تحویل

پلتفرم‌های تحویل، غذا برای افرادی که می‌خواهند غذا مستقیماً به خانه‌هایشان تحویل داده شود، ایجاد شده‌اند. تبدیل شدن به یک راننده تحویل غذا یکی از بهترین شغل‌های دوم برای کسب درآمد است. برای تبدیل شدن به یک راننده تحویل باید:

 • حداقل 18 سال سن داشته باشید.
 • مصاحبه اولیه را پاس کنید. برای موفقیت در این جلسه کافی است سری به مقاله نکات مهم مصاحبه شغلی ما بزنید.
 • به وسیله نقلیه بیمه شده دسترسی داشته باشید.
 • برای اجرای برنامه یک گوشی هوشمند داشته باشید.

به عنوان راننده تحویل چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

شما می‌توانید تا 25 دلار در ساعت به ‌علاوه انعام، به‌ عنوان یک راننده تحویل دریافت کنید. کار به عنوان راننده تحویل آسان است. با این حال، به یاد داشته باشید که قبل از تصمیم به اجرای این شغل جانبی، هزینه‌های خود، از جمله بیمه خودرو، سوخت و فرسودگی را در نظر بگیرید.

3.  مشاوره

شغل مشاور ممکن است مبهم به نظر برسد، اما می‌تواند راهی عالی برای استفاده از مهارت‌های مرتبط شما برای کسب درآمد اضافی باشد. مشاوره از بهترین شغل‌های دوم است که یک فرد متخصص با مهارت‌ها و تجربه مرتبط خود در هر صنعتی، خدمات مشاوره‌ای را به مشاغل ارائه می‌دهد. از آنجایی که مشاوران معمولاً ساعات کاری منظمی را انجام نمی‌دهند، اگر وقت آزاد داشته باشید، می‌تواند یک گزینه شغل دوم انعطاف‌پذیر عالی باشد. چند نمونه عالی از مشاغل مشاوره عبارتند از:

 • مشاوران مالی
 • مشاوران تناسب اندام
 • مشاوران فناوری اطلاعات
 • مشاوران بازاریابی
 • و….

به عنوان مشاور چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

بسته به اینکه در چه صنعت یا حوزه‌ای متخصص هستید و در کدام شهر اقامت دارید، می‌توانید برای مشاوره خود تا 100 دلار یا بیشتر در ساعت درآمد کسب کنید.

4.  خریدار شخصی

اگر به وسیله نقلیه بیمه شده دسترسی دارید، یکی از بهترین شغل‌های دومی که می‌توانید به دست آورید، مسئول خرید شخصی است. به عنوان یک خریدار خدمات، دامنه شغلی شما شامل بازدید از فروشگاه‌های مواد غذایی برای خرید بر اساس سفارشات مشتریان است. پس از خرید مواد غذایی سفارش داده شده توسط مشتری، آن‌ها را برای تکمیل سفارش به خانه او تحویل می‌دهید.

به عنوان یک خریدار شخصی چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

هر سفارشی که تکمیل کنید بین 7 تا 10 دلار به شما پرداخت می‌کند. علاوه بر این، شما می‌توانید با ارائه خدمات خوب به مشتریان، درآمد خود را افزایش دهید.

5.  نماینده خدمات

کار به عنوان نماینده خدمات مشتری یکی از بهترین شغل‌های دوم در لیست ما است. دامنه شغلی شامل ارائه اطلاعات مفید به مشتریانی است که برای سؤالات یا نگرانی‌های مختلف در مورد محصولات و خدمات، به کمک نیاز دارند. حق‌الزحمه این نوع کار، ساعتی پرداخت می‌شود. برخی از شرکت‌ها حتی به کارمندانی که در ساعات اوج، کار می‌کنند نیز پاداش می‌دهند. در موارد خاص، ممکن است کمیسیون برای فروش تلفنی به شما پرداخت کنند.

به عنوان یک نماینده خدمات مشتری چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

به عنوان یک نماینده خدمات مشتری از راه دور، می‌توانید انتظار داشته باشید که در ساعت حدود 14 دلار درآمد کسب کنید.

6.  نظافتچی

کار به عنوان نظافتچی یکی از بهترین شغل‌های دوم است و روشی محبوب برای به دست آوردن پول اضافی است. بسیاری از مردم بیش از حد مشغول نظافت هستند، بنابراین نظافتچی‌هایی را استخدام می‌کنند تا به آن‌ها کمک کنند کارهای مختلفی را انجام دهند، از جمله:

 • جاروبرقی
 • گردگیری
 • شستن ظروف
 • خشک کردن لباس

اگر بتوانید خانه‌ها را به خوبی تمیز کنید، پیدا کردن کار به عنوان نظافتچی آسان است، به خصوص در پرتال‌های فهرست مشاغل برتر. شما حتی می‌توانید این شغل جانبی را به یک تجارت تمام وقت با تقاضای کافی از مشتریان عادی تبدیل کنید.

به عنوان یک نظافتچی چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

اکثر مشاغل نظافتی در این پلتفرم حدود 13 دلار در ساعت برای خدمات نظافت خانه پرداخت می‌کنند. از طرف دیگر، می‌توانید برای افزایش درآمد بالقوه خود، یک کسب و کار نظافت محلی راه‌اندازی کنید. به عنوان یک صاحب کسب و کار، ریسک بیشتری را می‌پذیرید، اما پتانسیل کسب سودهای کلان را نیز دارید.

7.  شروع به سرمایه‌گذاری کنید

اکثر مردم گمان نمی‌کنند که سرمایه‌‌گذار شدن یکی از بهترین شغل‌های دوم است. از این گذشته، برای کسب درآمد باید پول خرج کنید و کل این فرآیند می‌تواند گیج کننده باشد. خوشبختانه، بسیاری از برنامه‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند به شما کمک کنند تا تصمیمات سرمایه گذاری هوشمندانه‌تری بگیرید. شما می‌توانید با تنها 100 دلار کار کوچک را شروع و با افزایش اعتماد به نفس، به مرور زمان پیشرفت کنید. سرمایه‌گذاری می‌تواند یک کار پاره ‌وقت باشد که در طول زندگی‌تان و دوران بازنشستگی به آن مشغول باشید. حتی می‌تواند به یک حرفه تمام‌ وقت تبدیل شود.

به عنوان یک سرمایه‌گذار چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

درآمدهای شما بر اساس سرمایه‌گذاری اولیه متفاوت خواهد بود، اگرچه پتانسیل کسب درآمد تا 20٪ یا بیشتر بر اساس سطح مهارت شما وجود دارد.

8.  تدریس زبان انگلیسی

اگر از تدریس لذت می‌برید، می‌توانید معلم زبان انگلیسی کودکان در سراسر جهان شوید. خدمات تدریس خصوصی یکی از بهترین شغل‌های دوم است که زبان انگلیسی را به بچه‌هایی که می‌خواهند انگلیسی را از فرد انگلیسی زبان یاد بگیرند، ارائه می‌کند. اکثر پلتفرم‌های تدریس خصوصی به معلمانی نیاز دارند تا:

 • تجربه تدریس زبان انگلیسی را داشته باشد.
 • داشتن مدارک یا گواهینامه‌های رسمی.
 • قبولی در آزمون تدریس.

به عنوان یک معلم چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

تبدیل شدن به یک معلم یک چالش جانبی انعطاف‌پذیر است و شما می‌توانید حدود 20 دلار در ساعت درآمد کسب کنید. به‌علاوه، با تفاوت‌های منطقه زمانی، حتی می‌توانید صبح‌ها قبل از کار اصلی‌تان تدریس و شغل معلمی زبان را به یک شغل صبح زود تبدیل کنید.

9.  یوتیوبر

چگونه در کانال یوتیوب شروع به کسب درآمد کنیم؟ اگر از ایجاد محتوای سرگرم کننده لذت ببرید، می‌توانید به عنوان یک YouTuber درآمد خوبی کسب کنید. اگرچه ساختن پایگاه بیننده ممکن است کمی طول بکشد، اما این پتانسیل را دارد که یکی از پربارترین و بهترین شغل‌های دوم باشد. قبل از کسب درآمد از تبلیغات، کانال YouTube شما باید بیش از 1000 مشترک و بیش از 4000 ساعت بازدید داشته باشد.

به عنوان یک یوتیوبر چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

به عنوان یک یوتیوبر، می‌توانید ماهیانه 2000 دلار درآمد داشته باشید. برای دستیابی به این مقدار، به حدود 700000 بازدید در ماه نیاز دارید که در تمام ویدیوهای خود پخش شده است. بنابراین، ممکن است مدتی طول بکشد تا شروع به کسب درآمد خوب کنید. یوتیوبرهای برتر حتی می‌توانند هر ماه میلیون‌ها دلار کسب کنند. اگر در ایجاد محتوای محبوب ثابت قدم باشید، هیچ محدودیتی برای درآمد شما وجود ندارد. بنابراین، انتخاب جایگاهی برای ویدیوهای خود که سال‌ها از آن لذت خواهید برد، مهم است.

10. مربی شخصی

اگر به تناسب اندام علاقه دارید، یکی از بهترین شغل‌های دوم که می‌توانید انجام دهید، عنوان مربی شخصی است. این شغل پرسود است و شما می‌توانید با کمک به افراد در رسیدن به اهداف تناسب اندامشان تا 50 دلار در ساعت درآمد کسب کنید. دریافت گواهینامه مربی شخصی می‌تواند پتانسیل درآمد شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. با این وجود، برای شروع لزوماً نیازی به گواهینامه ندارید. می‌توانید با استفاده از پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود مشتریانی را پیدا کنید. همچنین می‌توانید در حین گذراندن یک دوره آنلاین، گواهینامه دریافت کنید و نمونه کارها را بسازید. این به شما امکان می‌دهد تجربه کسب و مشتری پیدا کنید.

11. حسابدار مجازی

اگر می‌خواهید به عنوان یک حسابدار مجازی کار کنید، باید دقیق و باهوش باشید. این یکی از بهترین شغل‌های دوم برای افرادی است که می‌توانند درآمدها و هزینه‌ها را پیگیری کنند. بسیاری از افراد مسن به طور طبیعی پس از سال‌ها سر و کار داشتن با امور مالی خانه و صورت حساب‌ها در این کار حرفه‌ای می‌شوند. اگر می‌خواهید از راه دور کار کنید و از آزادی ساعات کاری منعطف لذت ببرید، کار به عنوان یک حسابدار مجازی گزینه بسیار خوبی است. طبق آمار اداره کار ایالات متحده، میانگین سنی حسابداران کمی کمتر از 51 سال است که این بالاترین سن را در هر حرفه‌ای به خود اختصاص داده است. با این وجود، در هر سنی می‌توانید مهارت‌های حسابداری را توسعه دهید.

به عنوان یک حسابدار مجازی چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

یک حسابدار مجازی خوب می‌تواند انتظار داشته باشد که تا 17 دلار در ساعت یا بیشتر درآمد داشته باشد. همچنین خدمات آن‌ها همیشه مورد تقاضا خواهد بود.

12. نماینده املاک

بسیاری از مشاوران املاک موفق به صورت پاره وقت در حالی که در شغل معمولی خود کار می‌کنند به این شغل نیز مشغول‌اند. همچنین جالب است بدانید که بسیاری از مشاوران املاک با نزدیک شدن به بازنشستگی به این شغل جانبی باز می‌گردند. بنابراین، انعطاف‌پذیری شغل یک مشاور املاک، آن را به یکی از بهترین شغل‌های دوم تبدیل می‌کند.

به عنوان یک مشاور املاک چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟

به طور متوسط، مشاوران املاک بین 2.5٪ تا 3٪ از قیمت فروش یک خانه را به عنوان کمیسیون، دریافت می‌کنند. بنابراین، این بدان معنی است که با فروش یک خانه 1 میلیون دلاری، یک مشاور املاک می‌تواند تا 30000 دلار درآمد داشته باشد. مبالغی که  از کمیسیون‌ها به دست می‌‌آورید، می‌تواند متفاوت باشد.

13. متصدی بار

متصدی می‌تواند یکی از بهترین شغل‌های دوم در صنعت غذا و نوشیدنی باشد. روستوران‌ها و… معمولاً در تعطیلات آخر هفته یا عصرها به نیروی انسانی اضافی نیاز دارند و اگر در این ساعات آزاد هستید، می‌توانید با متصدی‌گری، درآمد کسب کنید. به علاوه، این شغل‌ها معمولاً مبتنی بر شیفت هستند.

چقدر می‌توانید به عنوان یک بارمن درآمد کسب کنید؟

یک شغل ثابت در یک رستوران محلی معمولاً 15 دلار در ساعت به همراه انعام پرداخت می‌کند. این موضوع آن را به یکی از بهترین مشاغل با نکات تبدیل می‌کند. با این حال، اگر در یک رستوران‌های پرمخاطب کار می‌کنید، به طور بالقوه می‌توانید حتی بیشتر از این هم کسب کنید. همچنین ممکن است از مزایای دیگری مانند غذای رایگان و… بهره‌مند شوید.

14. انباردار

یک فروشنده بر ذخیره و مدیریت موجودی در یک فروشگاه بزرگ یا خرده فروشی نظارت می‌کند. معمولاً شیفت‌ها برای پوشش زمان‌های مختلف کاری در دسترس هستند و این گزینه نسبتاً انعطاف‌پذیر است. بنابراین، زمانی که مقداری پول بیشتری نیاز داشته باشید، می‌توانید شیفت‌های بیشتری را انجام دهید.

سخن پایانی

داشتن یکی از بهترین شغل‌های دوم به معنای کمی پول نقد اضافی در جیبتان برای زندگی بهتر است. اینترنت فرصت‌های مختلفی را برای یافتن شغل دوم باز و کار کردن را آسان‌تر از همیشه کرده است. در این مقاله سعی کردیم به چندین عنوان از بهترین شغل‌های دوم را بپردازیم و آن‌ها را معرفی و بررسی کنیم. فقط باید در نظر داشته باشید که آیا زمان کافی برای انجام کار بدون لطمه به تفریحاتتان دارید یا خیر.

منبع: dollarbreak

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید