انتخاب خمیردندان مناسب

0
176
شستن دهان بعد از مسواک زدن
شستن دهان بعد از مسواک زدن

خمیر دندان از آن محصولاتی است که تقریبا همۀ افراد دنیا با آن آشنایی دارند و کمابیش از آن استفاده می‌کنند. این محصول مهم می‌تواند مانع از بروز بسیاری از مشکلات سلامتی شود. اما انتخاب خمیردندان مناسب موضوع مهمی است که باید به آن توجه کنیم. در این مقاله به شرح انواع خمیر دندان ها می پردازیم.‌

انتخاب خمیردندان مناسب

انواع زیادی خمیر دندان وجود دارد که شما می توانید از بین آن ها انتخاب کنید با این حال هرکدام با توجه به نیاز شما هدف خاصی دارند. هرچند که هدف اصلی خمیر دندان تمیز کردن دندان ها می باشد اما هدف دومی هم وجود دارد که بین انواع خمیر دندان متفاوت است. انواع خمیر دندان ها می تواند به شما در حفاظت از دندان ها در برابر لک شدن، تحریک لثه، حساسیت و سایر مشکلات رایج کمک کند.

خمیردندان سفید کننده

انتخاب خمیر دندان سفید کننده در بین افراد دارای دندان هایی با رنگ زرد یا لکه رایج است. برای بسیاری از افراد لکه های موجود بر روی سطح دندان بسیار رایج بوده و می تواند از طریق انواع غذاها و نوشیدنی ها ایجاد شود. استفاده روزانه از خمیر دندان سفیدکننده راه مناسبی جهت از بین بردن این لکه ها بدون حذف کامل نوشیدنی ها وخوردنی هاییست که موجب لک شدن دندان ها می شود. اگر دندان های شما در معرض لک شدن قرار داشته خمیر دندان سفید کننده می تواند در از بین بردن این لکه ها و سفید نگه داشتن دندان ها در آینده به شما کمک کند.

خمیردندان محافظت کننده

اگر دندان های شما در معرض پلاک قرار دارد. استفاده از  خمیر دندان محافظت کننده  می تواند به شما در کنترل تجمع پلاک بر روی دندان ها، کمک کند. این نوع خمیردندان برای افرادی که در معرض ریسک ابتلا به بیماری های لثه هستند مفید است چرا که تجمع باکتری ناشی از پلاک را کاهش می دهد. ترکیبات این خمیردندان به گونه ایست که از تجمع باکتری در خط لثه و سایر نواحی در معرض ریسک پیشگیری می کند.

خمیردندان ضد حساسیت

اگر از حساسیت دندان یا لثه رنج می برید باید از خمیر دندان مخصوص دندان های حساس استفاده کنید.این نوع خمیر دندان معمولا حاوی ترکیباتی است که می تواند از واکنش های دردناک به سرما و گرما که بسیاری از دندان های حساس از ان رنج می برند رامهار کند. فراموش نکنید که باید ابتدا با دندانپزشک خود در مورد علت اصلی حساسیت دندان ها مشورت کنید و مطمئن شوید مشکل بزرگتری وجود ندارد.

خمیردندان طبیعی

خمیردندان های طبیعی یا گیاهی برای افرادی که به خمیر دندان های عادی آلرژی دارند و یا از طعم های طبیعی لذت میبرند مناسب است. این نوع خمیر دندان ها معمولا حاوی مواد طبیعی هستند اما در بسیاری مواقع حاوی فلوراید نیستند. اگر از این خمیردندان ها استفاده می کنید اطمینان حاصل کنید که دندان های شما فلوراید لازم را از طرق دیگر دریافت می کنند.

خمیردندان کودک

این نوع خمیر دندان برای کودکان مناسب است که در معرض قورت دادن خمیر دندان در حین مسواک زدن هستند. سطح فلوراید موجود در این خمیردندان از خمیر دندان بزرگسال پایین تر است که ریسک قورت دادن فلوراید را کاهش می دهد. همچنین خمیردندان کودک در طعم های مختلف ارائه می شود که تشویق کودکان به مسواک زدن را برای والدین ساده می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید